Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Emirates i Cargolux podpisują umowę o współpracy

Lotnictwo cywilne, 12 maja 2017

Emirates SkyCargo i Cargolux Airlines podpisały list intencyjny w sprawie strategicznej współpracy operacyjnej w zakresie przewozów lotniczych cargo.

List intencyjny w sprawie współpracy podpisali starszy wiceprezes Emirates Nabil Sultan i prezes Cargolux Richard Forson (z lewej) / Zdjęcie: Emirates

List podpisano podczas targów Air Cargo Europe w Monachium w obecności ministra zrównoważonego rozwoju i infrastruktury Luksemburga, Francois Bauscha. To pierwsze w branży porozumienie tego rodzaju pomiędzy linią lotniczą cargo a wyspecjalizowanym oddziałem realizującym loty towarowe, umożliwiające współpracę między dwoma przewoźnikami.

W Emirates SkyCargo dbamy o to, aby zajmować czołową pozycję wśród linii lotniczych cargo, zapewniając naszym klientom produkty i usługi na najwyższym poziomie. Współpraca z tak dużymi, renomowanymi i specjalistycznymi liniami lotniczymi cargo jak Cargolux, których atuty uzupełniają nasze własne możliwości, pozwoli nam rozszerzyć ofertę produktów i przyniesie dodatkowe korzyści naszym klientom – powiedział starszy wiceprezes Emirates Nabil Sultan.

Linie Cargolux niezmiernie cieszą się z nawiązania współpracy z Emirates SkyCargo. Jako jeden z czołowych przewoźników na świecie, Emirates SkyCargo, podobnie jak Cargolux, jest ważnym graczem w branży, a nasze połączone możliwości pozwolą nam zaoferować usługi, których samodzielnie nie bylibyśmy w stanie świadczyć. Wybór Cargolux jako partnera przez Emirates SkyCargo świadczy o tym, że nasze działania na rzecz jakości i dbałość o klienta zostały zauważone i docenione – dodał prezes Cargolux Richard Forson.

Na mocy porozumienia Emirates SkyCargo i Cargolux zamierzają współpracować przy różnych aspektach operacyjnych. Emirates SkyCargo będą korzystać z samolotów Boeing 747F Cargolux, dzięki czemu będą mogły  obsługiwać klientów chcących przewieźć ładunek ciężki / wielkogabarytowy, wymagający dodatkowej zdolności przewozowej, uzupełniając własną flotę towarowych Boeingów 777.

Obaj przewoźnicy rozszerzą porozumienia block space i interline na swoje siatki połączeń, zapewniając sobie wzajemnie zdolność przewozową na trasach, na których do tej pory nie wykonywali lotów. Dzięki temu zaoferują swoim klientom większy zasięg przewozów z kluczowych rynków produkcyjnych na rynki konsumenckie. Cargolux uzyska dostęp do siatki dystrybucyjnej Emirates SkyCargo poprzez usługi cargo realizowane w częstych rejsach pasażerskich do ponad 150 kierunków w 83 krajach, natomiast Emirates będą mogły skorzystać z miejsca na głównym pokładzie samolotów Boeing 747 w ramach połączeń obsługiwanych przez Cargolux.

Emirates SkyCargo rozpoczną loty towarowe do Luksemburga w czerwcu tego roku. Ładunek przewożony zarówno przez Emirates SkyCargo, jak i Cargolux, będzie przeładowywany na lotnisku w Luksemburgu.  Ponadto Cargolux zwiększy częstotliwość rejsów samolotów towarowych na lotnisko Dubai World Central z 3 tygodniowo, aby usprawnić komunikację między dwoma portami cargo. Dodatkowo samoloty towarowe Cargolux latające na lotnisko DWC będą obsługiwane przez Emirates SkyCargo. 

Współpraca na obu lotniskach umożliwi sprawny transport cargo pomiędzy dwoma przewoźnikami. Ułatwiony będzie także przewóz produktów szczególnie wrażliwych, takich jak leki, ponieważ obydwaj przewoźnicy mają certyfikat zgodności z wytycznymi dotyczącymi dobrej praktyki dystrybucyjnej UE w zakresie produktów leczniczych do stosowania u ludzi. Ponadto połączenia między Dubajem i Luksemburgiem wzmocnią pozycję obu lotnisk jako ważnych węzłów logistycznych i ośrodków dystrybucyjnych w regionach, w których się znajdują.

Emirates SkyCargo to oddział cargo należący do Emirates i największe linie lotnicze cargo na świecie. Przewoźnik zapewnia połączenia do ponad 150 miast w 83 krajach na 6 kontynentach. Do obsługi cargo wykorzystuje flotę Emirates złożoną z blisko 260 samolotów szerokokadłubowych, w tym 15 towarowych – 13 Boeingów 777F i 2 Boeingów 747-400ERF (Emirates w trosce o świeżość produktów , 2017-04-06).

Cargolux to luksemburskie linie lotnicze cargo dysponujące nowoczesną flotą złożoną z 14 Boeingów 747-8F i 12 Boeingów 747-400F/ERF. Międzynarodowa siatka połączeń Cargolux obejmuje 90 kierunków, z czego przewoźnik wykonuje regularne loty towarowe do około 70. Linie mają ponad 85 biur w przeszło 50 krajach i obsługują rozbudowaną siatkę połączeń realizowanych przez samochody ciężarowe do ponad 250 kierunków, a także wykonują loty czarterowe w wymiarze całkowitym i częściowym. Cargolux oferuje także obsługę techniczną w swoim nowoczesnym dwustanowiskowym hangarze w Luksemburgu. Przewoźnik specjalizuje się w obsłudze liniowej i bazowej samolotów typu Boeing 747, włącznie z przeglądami typu C i ma pozwolenie na obsługę samolotów Boeing 777 (Cargolux poszukują pilotów, 2015-12-01).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.