Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

KLM lądują w Gdańsku

Lotnictwo cywilne, 15 maja 2017

Holenderski narodowy przewoźnik uruchomił loty na trasie Gdańsk-Amsterdam.

Od 21 maja loty na trasie Gdańsk – Amsterdam będą wykonywane codziennie / Zdjęcie: KLM

Dziś po południu w porcie lotniczym im. Lecha Wałęsy w Gdańsku wylądował pierwszy samolot rejsowy KLM. W sezonie letnim holenderska linia będzie obsługiwać trasę Gdańsk – Amsterdam 7 razy w tygodniu. Dzięki temu mieszkańcy Gdańska i całego Pomorza zyskają dostęp do bogatej oferty połączeń holenderskiego przewoźnika, liczącej latem 2017 aż 217 miast w blisko 100 krajach na całym świecie (KLM polecą na Kostarykę , 2017-04-19).

Do tej pory KLM oferowały loty z Warszawy, a od maja 2015 również z Krakowa. Łącznie z Gdańskiem oferta KLM z Polski do Holandii będzie wynosiła 43 loty tygodniowo. Nowa trasa obsługiwana będzie przez linię regionalną KLM Cityhopper należącą do Grupy KLM.

Zdecydowaliśmy się na otwarcie nowej rasy z uwagi na duży potencjał turystyczny i biznesowy Gdańska. Po sukcesie połączenia Kraków-Amsterdam, które funkcjonuje zaledwie od 2 lat, widzimy jak duże jest zainteresowanie Polską ze strony turystów z Holandii i Europy Zachodniej. Z drugiej strony szeroka siatka połączeń KLM daje pasażerom z Polski ciekawe możliwości podróżowania w odlegle rejony świata, a codzienne loty są świetną ofertą dla biznesu – powiedział Frantisek Siling, dyrektor handlowy Air France KLM na Polskę (KLM uruchomi loty do Gdańska , 2016-12-16).

Loty KLM z Gdańska do Amsterdamu odbywają się od dziś 6 razy w tygodniu, od poniedziałku do soboty. Samolot KLM startuje z lotniska im. Lecha Wałęsy w Gdańsku o godzinie 14:05 i przylatuje do Amsterdamu o 16:00. Lot powrotny z Amsterdamu odbywa się o godzinie 11:50, aby wylądować w Gdańsku o godzinie 13:35. Od 21 maja KLM będą już oferować codzienne połączenia na nowej trasie, dodając w niedzielę lot Gdańsk-Amsterdam (start 11:45 – lądowanie 13:40) i powrotny Amsterdam-Gdańsk (09:25 – 11:10).

Codzienny rejs z Gdańska do Amsterdamu będzie obsługiwał samolot typu Embraer E190 ze 100 miejscami na pokładzie (20 w klasie biznes i 80 w klasie ekonomicznej). Wszyscy pasażerowie podróżują w ergonomicznie zaprojektowanych fotelach i mogą korzystać z gazet i magazynów do pobrania przed lotem w wersji elektronicznej, dzięki aplikacji KLM Media App.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.