Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Leonardo o indonezyjskim AW101

Lotnictwo wojskowe, 16 maja 2017

Włoski koncern skomentował doniesienia medialne dotyczące sprzedaży śmigłowca AW101 wojskom lotniczym Indonezji.

Leonardo przedstawiło własną ocenę sytuacji dotyczącą odbioru śmigłowca AW101 przez indonezyjskie wojska lotnicze / Zdjęcie: MO Włoch

W odniesieniu do publikacji lokalnych mediów, sugerujących wystąpienie niedociągnięć technicznych, które uniemożliwiają dowództwu Tentara Nasional Indonesia-Angkatan Udara (TNI-AU, wojsk lotniczych Indonezji) odbiór śmigłowca AW101, producent wiropłata – koncern Leonardo – opublikował następujące oświadczenie:

Dostarczony Indonezji śmigłowiec AW101 przeszedł zakładowe próby odbiorcze i próby w locie realizowane w kraju odbiorcy. Obecnie wiropłat oczekuje wprowadzenia modyfikacji zgodnych z wymogami kontraktu zawartego z klientem. Cena zakupu śmigłowca jest objęta tajemnicą i obejmuje jego nowoczesną konfigurację oraz szeroki pakiet wsparcia posprzedażowego.

Na początku maja indonezyjska prasa podała informację o problemach z odbiorem jedynego śmigłowca AW101 zamówionego przez TNI-AU. Przyczyną miały być wady techniczne wiropłata, wynikające m.in. z wyposażenia go niezgodnie ze specyfikacją techniczną zamówienia, które uniemożliwiają użytkownikowi rozpoczęcie eksploatacji AW101 (Indonezyjski AW101 wciąż niechciany, 2017-05-09). 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.