Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Leclerc z armatą kal. 140 mm

Przemysł zbrojeniowy, Wojska lądowe, 20 maja 2017

W Internecie pojawiły się zdjęcia francuskiego czołgu podstawowego AMX-56 Leclerc z armatą kal. 140 mm. Czołg nazwany został Terminateur. Prototyp powstał w ośrodku rozwojowym koncernu Nexter w Burges.

Zmodyfikowany czołg podstawowy AMX-56 Leclerc z armatą kal. 140 mm ma powiększoną wieżę o zmienionej konstrukcji / Zdjęcie: ftr.wot-news

Lufa zmodyfikowanego Leclerca ma nie tylko większy kaliber, ale jest też dłuższa niż w standardowym modelu z armatą kal. 120 mm. Powiększono także wieżę czołgu. Magazyn amunicji mieści 31 nabojów. Czołg waży blisko 60 t.

Zmodyfikowany czołg w widoku z boku / Zdjęcie: ftr.wot-news

To nie pierwsza próba uzbrojenia Leclerca w armatę kal. 140 mm. W 1996 ówczesny koncern GIAT Industries, przy współpracy z EFAB Bourges i ATS Tarbes, zbudował demonstrator wieży czołgowej T4 z gładkolufową armatą kal. 140 mm L/55. Została ona zamontowana na wycofanym z eksploatacji podwoziu czołgu Leclerc. Magazyn amunicji mieścił 22 naboje kal. 140 mm o długości do 1500 mm. Prace nad tak zmodyfikowanym czołgiem, także nazwanym Terminateur, zakończono w 2001, nie budując w pełni funkcjonalnego prototypu (Koszty eksploatacji pojazdów armii francuskiej, 2017-04-17).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.