Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Początek dostaw Phenoma

Lotnictwo cywilne, 01 stycznia 2009

Brazylijski Embraer dostarczył 24 grudnia pierwszego Phenoma 100. Nowymi właścicielami małego odrzutowca stali się Jim i Betsy Frost. 2. egz. trafił do kolejnego odbiorcy kilka dni później.

Pierwszy, dostarczony odbiorcy Phenom 100, będzie służył Frostom do lotów turystycznych i biznesowych. Większość samolotów tego typu trafi jednak do przedsiębiorstw przewozowych typu taxi / Zdjęcie: Embraer

Po odebraniu samolotu, Frostowie pokonał lotem dystans między zakładami Embraera a Houston w Teksasie, gdzie mieszkają. Oboje to doświadczeni piloci. Jim lata od 16. roku życia, jego żona jest zawodowym instruktorem lotniczym. Lądowanie w USA samolotu i ich nowych właścicieli, odbyło się wczoraj.

Dostawa nastąpiła w dwa tygodnie po otrzymaniu certyfikatów brazylijskich i amerykańskich władz lotniczych (zobacz: Certyfikat Phenoma 100!). Mimo wypowiedzi przedstawicieli Embraera, pierwsi właściciele Phenoma 100 musieli poczekać na przekazanie samolotu kilka dni.

Drugi odrzutowiec został przekazany klientowi na lotnisku fabrycznym producenta, w São José dos Campos, 29 grudnia. To mniej, niż pierwotnie planowano. Do końca 2008, Embraer miał dostarczyć 10-15 lekkich odrzutowców.

Brazylijskie przedsiębiorstwo ujawniło przy tej okazji aktualną cenę samolotu. Maszyna w wersji standardowej kosztuje 3,6-3,68 mln USD, w zależności od wymagań regionalnych władz lotniczych.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.