Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Chrzest fregaty Rheinland-Pfalz

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, 25 maja 2017

W stoczni w Hamburgu odbyła się uroczystość chrztu fregaty rakietowej Rheinland-Pfalz. To ostatnia jednostka proj. F125, przeznaczona dla marynarki wojennej Niemiec.

Ostatnia jednostka proj. F125 – fregata rakietowa Rheinland-Pfalz / Zdjęcie: thyssenkrupp Marine Systems

W stoczni thyssenkrupp Marine Systems w Hamburguodbyła się wczoraj uroczystość chrztu fregaty rakietowej Rheinland-Pfalz. Jest to 4. i ostatnia jednostka typu typu Baden-Württemberg (proj. F125), jaka trafi do Deutsche Marine (marynarki wojennej Niemiec). Zastąpią one obecnie eksploatowane jednostki typu Bremen (proj. F122).

Obecnie w służbie Deutsche Marine znajdują się 3 jednostki proj. F125: Baden-Württemberg, Nordrhein-Westfalen i Sachsen-Anhalt. Przekazanie Rheinland-Pfalz na ręce Federalnego Urząd Wyposażenia, Sprzętu Informatycznego i Materiałów Bundeswehry (BAAINBw) zaplanowano wiosną 2020. Całkowity koszt programu F125 to ok. 2 mld euro (Testy morskie Baden-Wurttemberg, 2016-04-08).

Premier Nadrenii-Palatynatu (niem. Rheinland-Pfalz) Malu Dreyer, która chrzciła okręt, powiedziała: Niemiecka marynarka wojenna ma długą tradycję nazywania okrętów Nadrenia-Palatynat. Chciałabym połączyć chrzest nowej fregaty Rheinland-Pfalz z moimi nadziejami I życzyć sobie, aby głównymi wyzwaniami naszego okrętu były misje pokojowe i działania humanitarne.

Dyrektor zarządzający thyssenkrupp Marine Systems dr Rolf Witz dodał: Dzięki najnowocześniejszej technologii F125 wyznacza nowe standardy w przemyśle okrętowym marynarki wojennej. Okręt ma spełniać wymagania naszej marynarki wojennej w aktualnych i przyszłych misjach, takich jak zwalczanie piractwa lub monitorowanie ruchu uchodźców na Morzu Śródziemnym. Dzisiejsza ceremonia chrztu oznacza, że budowa fregat proj. 125 została zakończona.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.