Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Koniec misji USS Stethem

Marynarka wojenna, 31 maja 2017

Amerykański niszczyciel rakietowy powrócił do portu macierzystego po zakończeniu patrolu bojowego na zachodnich wodach Pacyfiku.

Niszczyciel rakietowy USS Stethem zakończył patrol bojowy na zachodnich wodach Oceanu Spokojnego / Zdjęcie: USN

Niszczyciel rakietowy USS Stethem (DDG 63), typu Arleigh Burke, powrócił do bazy Fleet Activities Yokosuka w Japonii po zakończeniu 4-miesięcznego patrolu bojowego. Okręt opuścił port macierzysty w styczniu, rozpoczynając działania operacyjne na zachodnich wodach Oceanu Spokojnego.

Podczas zakończonej już misji USS Stethem wziął udział w serii ćwiczeń morskich prowadzonych z partnerami z Japonii i Republiki Korei, w tym MultiSail 2017 i Foal Eagle 2017. Okręt prowadził działania operacyjne na morzach: Japońskim, Żółtym, Filipińskim oraz Wschodnio- i Południowochińskim. Niszczyciel odbył też kurtuazyjne wizyty portowe na Guam oraz w Sasebo w Japonii i południowokoreańskim Donghae.

USS Stethem prowadził działania operacyjne z jednostkami wchodzącymi w skład lotniskowcowej grupy bojowej (CSG) nr 1, na czele której stoi atomowy lotniskowiec USS Carl Vinson (CVN 70), typu Nimitz. W kwietniu zespół zadaniowy skierowano w rejon Półwyspu Koreańskiego w reakcji na wzrost napięć w relacjach między Koreańską Republiką Ludowo-Demokratyczną a USA i ich lokalnymi partnerami (Dłuższa misja CSG 1 , 2017-04-21). 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra