Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Analiza możliwości pozyskania czołgu nowego typu

Wojska lądowe, Przemysł zbrojeniowy, 31 maja 2017

Inspektorat Uzbrojenia poinformował o rozpoczęciu analizy rynku w zakresie możliwości pozyskania czołgu nowego typu.

Zgłoszenia do udziału w analizie rynku w zakresie możliwości pozyskania czołgu nowego typu będą przyjmowane do 30 czerwca / Zdjęcie: ppor. Magdalena Czekatowska, DG RSZ

W opublikowanym oświadczeniu Inspektorat Uzbrojenia poinformował, że rozpoczęto realizację fazy analityczno-koncepcyjnej w zakresie możliwości pozyskania czołgu. Nowy sprzęt wojskowy (SpW) będzie miał za zadanie rażenie celów pancernych, opancerzonych i nieopancerzonych nieprzyjaciela oraz obezwładnianie i niszczenie odkrytych środków ogniowych i siły żywej.

Ponadto pojazd będzie służył do burzenia drewnianio-ziemnych, ceglanych i żelbetonowych umocnień oraz obezwładniania celów powietrznych. Ma też ochraniać załogę przed ostrzałem pociskami z broni pokładowej, strzeleckiej i granatników przeciwpancernych, przed wybuchami min i improwizowanych ładunków wybuchowych oraz ostrzałem innymi pociskami wystrzeliwanymi z wozów opancerzonych, przy użyciu aktywnych systemów ochrony i obrony pojazdu.

Zaklada się, że w efekcie realizacji przedsięwzięcia, które ma przyczynić się do zakupu nowych czołgów, uzyskana zostanie zdolność do rażenia celów pancernych i opancerzonych oraz siły żywej przy zapewnieniu możliwości manewru w trudnym terenie przez moduły batalionów czołgów. 


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.