Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

1500 h nalotu PKW Kuwejt

Lotnictwo wojskowe, Strategia i polityka, 31 maja 2017

Samoloty F-16 Sił Powietrznych uczestniczące w operacji Inherent Resolve wylatały ponad 1500 h.

Polskie F-16 operujące na Bliskim Wschodzie w ramach operacji Inherent Resolve spędziły w powietrzu ponad 1500 h / Zdjęcie: Archiwum PKW OIR Kuwejt

Już od niemal roku 150 żołnierzy Sił Powietrznych i 4 cztery wielozadaniowe samoloty bojowe F-16 ze składu Polskiego Kontyngentu Wojskowego Kuwejt uczestniczą w operacji Inherent Resolve. Jej celem jest walka z tzw. państwem islamskim. Działania prowadzone przez polskich żołnierzy trwają nieprzerwanie 24 h na dobę, 7 dni w tygodniu (352 czy 3164 – cywilne ofiary nalotów USA, 2017-05-01, USS George H.W. Bush w akcji, 2017-02-15).

Od początku swojej obecności w bazie Al Jaber polscy piloci osiągnęli łączny nalot przekraczający 1500 h. II zmiana PKW Kuwejt wniosła do 30 maja do tej liczby blisko 800 h.

Z tej okazji dowódca PKW OIR Kuwejt ppłk pil. Norbert Chojnacki zaprosił dowódcę komponentu amerykańskiego i włoskiego wraz z delegacjami na wspólną uroczystość. Ppłk pil. Chojnacki podziękował  za pełną współpracę, zrozumienie i braterstwo broni w walce z islamistami.

– Wszyscy musimy współpracować z różnymi typami statków powietrznych z wielu krajów. Doskonalimy umiejętność tankowania w powietrzu. Czasem w naszym obszarze działania są również wojskowe statki powietrzne, które nie należą do koalicji. Dzień po dniu pozyskujemy to bezcenne, nasze bojowe doświadczenie  – mówi ppłk pil. Chojnacki (Powitanie PKW Kuwejt, 2017-01-24).

Obszerna relacja dotyczącą działań PKW Kuwejt zostanie zamieszczona w czerwcowym wydaniu ML Skrzydlata Polska.

Na podstawie informacji kpt. Grzegorza Jasianka


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.