Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Miliard na części zamienne

Przemysł zbrojeniowy, Wojska lądowe, 05 stycznia 2009

W ostatnim dniu grudnia Oshkosh Defense zawarł porozumienie o dostawach części zamiennych dla floty swoich samochodów ciężarowych, wykorzystywanych przez siły zbrojne USA. W ciągu 10 lat umowa może osiągnąć wartość ponad 1,1 mld USD.

Oshkosh dostarcza także ciężkie pojazdy specjalistyczne, takie jak przedstawiony wóz rodziny PLS / Zdjęcie: Oshkosh

To już drugi kontrakt tego typu. Pierwszy zawarto 8 lat temu, a jego okres obowiązywania zakończył się w grudniu 2008.

Na mocy nowego porozumienia, Oshkosh dostarczy części zamienne dla samochodów o dużej i średniej ładowności, własnej konstrukcji, a także innych producentów. Dotyczy to pojazdów rodziny Medium Tactical Vehicle Replacement (MTVR), Heavy Expanded Mobility Tactical Truck (HEMTT) i Palletized Load System (PLS).

Umowa obowiązuje przez rok. W tym czasie Oshkosh ma dostarczyć 2300 części zamiennych o wartości 17,5 mln USD. W przypadku wypełnienia jej postanowień, będzie ona odnawiana, maksymalnie przez kolejne 9 lat. Zakładając, że Pentagon wykorzysta wszystkie przewidziane w umowie możliwości, wartość dostaw może osiągnąć w ciągu dekady 1,12 mld USD.


Drukuj Góra