Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Koniec misji USS Michael Murphy

Marynarka wojenna, 14 czerwca 2017

Amerykański niszczyciel rakietowy powrócił na Hawaje po zakończeniu pięciomiesięcznej misji bojowej na Pacyfiku.

USS Michael Murphy, który w ostatnich miesiącach prowadził działania operacyjne na Pacyfiku, wrócił już do portu morskiego na Hawajach / Zdjęcie: USN

Wczoraj niszczyciel rakietowy USS Michael Murphy (DDG 112), typu Arleigh Burke, powrócił do Joint Base Pearl Harbor-Hickam na Hawajach po zakończeniu misji bojowej (Nowa misja USS Michael Murphy, 2017-01-13). Przez ostatnie 5 miesięcy załoga okrętu prowadziła działania operacyjne na Oceanie Spokojnym, pełniąc służbę w składzie lotniskowcowej grupy bojowej (CSG) nr 1, na czele której stoi atomowy lotniskowiec USS Carl Vinson (CVN 70), typu Nimitz (USS Carl Vinson rozpoczął nową misję, 2017-01-09).

Służbę na USS Michael Murphy pełniło ok. 320 oficerów i marynarzy. Na pokładzie stacjonowały też dwa śmigłowce morskie MH-60R oraz załogi lotnicze i personel obsługowy ze składu Helicopter Maritime Squadron (HSM) 37, Easyriders. W składzie CSG 1 działały też krążownik rakietowy USS Lake Champlain (CG 57), typu Ticonderoga i niszczyciel rakietowy USS Wayne E. Meyer (DDG 108), typu Arleigh Burke.

Okręty służące w ramach CSG 1 prowadziły różnorodne działania operacyjne na wybranych akwenach Pacyfiku, w tym na Morzu Południowochińskim oraz Japońskim, na który zespół skierowany został w reakcji na zaostrzającą się sytuację polityczno-wojskową w regionie, której przyczyną był rozwijany przez Koreańską Republikę Ludowo-Demokratyczną program nuklearny i kolejne testy rakiet balistycznych (Test północnokoreańskiego pocisku przeciwokrętowego, 2017-06-10; Dłuższa misja CSG 1 , 2017-04-21). 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2022 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.