Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Koniec misji USS Michael Murphy

Marynarka wojenna, 14 czerwca 2017

Amerykański niszczyciel rakietowy powrócił na Hawaje po zakończeniu pięciomiesięcznej misji bojowej na Pacyfiku.

USS Michael Murphy, który w ostatnich miesiącach prowadził działania operacyjne na Pacyfiku, wrócił już do portu morskiego na Hawajach / Zdjęcie: USN

Wczoraj niszczyciel rakietowy USS Michael Murphy (DDG 112), typu Arleigh Burke, powrócił do Joint Base Pearl Harbor-Hickam na Hawajach po zakończeniu misji bojowej (Nowa misja USS Michael Murphy, 2017-01-13). Przez ostatnie 5 miesięcy załoga okrętu prowadziła działania operacyjne na Oceanie Spokojnym, pełniąc służbę w składzie lotniskowcowej grupy bojowej (CSG) nr 1, na czele której stoi atomowy lotniskowiec USS Carl Vinson (CVN 70), typu Nimitz (USS Carl Vinson rozpoczął nową misję, 2017-01-09).

Służbę na USS Michael Murphy pełniło ok. 320 oficerów i marynarzy. Na pokładzie stacjonowały też dwa śmigłowce morskie MH-60R oraz załogi lotnicze i personel obsługowy ze składu Helicopter Maritime Squadron (HSM) 37, Easyriders. W składzie CSG 1 działały też krążownik rakietowy USS Lake Champlain (CG 57), typu Ticonderoga i niszczyciel rakietowy USS Wayne E. Meyer (DDG 108), typu Arleigh Burke.

Okręty służące w ramach CSG 1 prowadziły różnorodne działania operacyjne na wybranych akwenach Pacyfiku, w tym na Morzu Południowochińskim oraz Japońskim, na który zespół skierowany został w reakcji na zaostrzającą się sytuację polityczno-wojskową w regionie, której przyczyną był rozwijany przez Koreańską Republikę Ludowo-Demokratyczną program nuklearny i kolejne testy rakiet balistycznych (Test północnokoreańskiego pocisku przeciwokrętowego, 2017-06-10; Dłuższa misja CSG 1 , 2017-04-21). 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.