Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Aeromobilna HIMARS

Lotnictwo wojskowe, Wojska lądowe, 14 czerwca 2017

Siły zbrojne USA przeprowadziły pierwsze strzelanie z wyrzutni rakietowej HIMARS, przerzuconej na miejsce działania przy pomocy samolotu transportowego C-17.

Wyrzutnia HIMARS wjeżdża do ładowni samolotu transportowego C-17 przed startem do lotu z Joint Base Lewis-McChord do Fort Hunter Liggett / Zdjęcie: US Army

Podczas niedawnych ćwiczeń Rainier War żołnierze z baterii A, 1. baonu, 94. pułku artylerii polowej, 17. brygady artylerii polowej US Army wykonali manewr pk HI-RAIN (HIMARS Rapid Air Infiltration). Pierwszym etapem było przerzucenie wyrzutni M142 High Mobility Artillery Rocket System (HIMARS) i pojazdu kierowania ogniem na pokładzie samolotu transportowego C-17 Globemaster III z 62. Skrzydła Transportowego US Air Force z Joint Base Lewis-McChord (JBLM) w stanie Waszyngton do Fort Hunter Liggett w Kalifornii. Po lądowaniu i wyładowaniu pojazdów HIMARS przemieściła się na pozycję strzelecką.

12 minut po opuszczeniu ładowni samolotu obsługa HIMARS odpaliła pierwszy pocisk. W ciągu 3 kolejnych minut 4 pociski trafiły w wyznaczony cel. Ogółem w ciągu 20 min obsługa wyrzutni odpaliła 6 pocisków. Po zakończeniu strzelania pojazdy załadowano do wnętrza C-17, który odleciał do macierzystej bazy. Misja nadzorowana była przez centrum dowodzenia znajdujące się w JBLM, za pośrednictwem łączności radiowej wysokiej częstotliwości.

Przygotowania do manewru HI-RAIN trwały 2 tygodnie. Jak twierdzi z-ca d-cy baterii A por. Robert Sincero, HIMARS może odpalić pierwszy pocisk już w 2 min po wyładowaniu z wnętrza C-17. – To ważny krok w udowodnieniu naszej roli jako sił odpowiedzi w rejonie Azji-Pacyfiku, który pokazuje naszą zdolność do współdziałania jednostek US Army, Air Force i Marines i zapewnienia innym rodzajom sił zbrojnych wsparcia ogniowego – dodaje d-ca 1. plutonu baterii A ppor. Joe McNeil (5. test zmodernizowanego TACMS, 2017-04-28, HIMARS do Turcji, 2016-04-27).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.