Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

USS Fitzgerald wrócił do Yokosuki

Marynarka wojenna, 17 czerwca 2017

Amerykański niszczyciel rakietowy, USS Fitzgerald, który w sobotni poranek zderzył się z filipińskim kontenerowcem nieopodal wybrzeży Japonii, powrócił do bazy morskiej w Yokosuce. US Navy potwierdziła śmierć 7 członków załogi okrętu, którzy uznawani byli za zaginionych.

Ocena stanu technicznego USS Fitzgerald zajmie co najmniej kilka tygodni. Według przedstawicieli US Navy, którzy cytowani są przez media, naprawa okrętu może potrwać rok / Zdjęcie: USN

W sobotę ok. 02:30 czasu miejscowego amerykański niszczyciel rakietowy USS Fitzgerald (DDG 62), typu Arleigh Burke, zderzył się z idącym pod filipińską banderą kontenerowcem ACX Crystal. Do wypadku doszło ok. 100 km na południowy zachód od Yokosuki. Okręt został poważnie uszkodzony wskutek zdarzenia. Największe zniszczenia objęły prawą burtę jednostki w pobliżu głównej części nadbudówki, gdzie mieści się m.in. mostek oraz anteny systemu wykrywania, naprowadzania i kierowania ogniem Aegis.

Wskutek kolizji uszkodzone i częściowo zalane zostały pomieszczenia mieszczące elementy maszynowni i urządzenia łączności radiowej, a także obszar przeznaczony dla załogi okrętu. Według US Navy poważnie naruszona została też struktura kadłuba znajdująca się pod taflą morza.

USS Fitzgerald powrócił w asyście holowników do Fleet Activities Yokosuka w sobotę ok. 18:15 czasu miejscowego. Towarzyszył mu inny z niszczycieli rakietowych typu Arleigh Burke, USS Dewey (DDG 105). Po wejściu okrętu do bazy nurkowie rozpoczęli oględziny uszkodzonych fragmentów kadłuba. Udało im się również przedostać do wnętrza zalanych pomieszczeń załogi. Na miejscu odnaleziono ciała wszystkich zaginionych członków załogi, którzy zażywali odpoczynku w chwili kolizji z ACX Crystal


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.