Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Pożar na lotniskowcu Admirał Kuzniecow

Marynarka wojenna, 07 stycznia 2009

Wczoraj wieczorem na pokładzie krążownika lotniskowcowego Admirał Kuzniecow wybuchł pożar. Jego przyczyną była awaria instalacji elektrycznej.

TAKR Admirał Kuzniecow cumuje na redzie tureckiego portu Aksaz Karagac na Morzy Śródziemnym, gdzie przebywa z nieoficjalną wizytą. W wyniku pożaru zginął jeden z marynarzy - 23-letni Dmitrij Syczow. Zmarł w czasie gaszenia pożaru w wyniku zatrucia tlenkiem węgla.

Do pożaru doszło podczas startów samolotów pokładowych. Wybuchł on w siłowni okrętu i trwał 2 godziny. Początkowo przypuszczano nawet, że zapaliło się paliwo lotnicze. Według źródeł w WMF, awaria nie ma wpływu na ogólną sprawność techniczną okrętu. Rosjanie tłumaczą też, że awarie systemów elektrycznych to przyczyna 90% pożarów na okrętach różnych krajów.

Admirał Kuzniecow na czele grupy okrętów rosyjskich z Floty Północnej uczestniczy w ćwiczeniach na południowo-wschodnich wodach Morza Śródziemnego. Odbywają się one wspólnie z jednostkami greckimi. Drugi etap ćwiczeń rozpocznie się 11 stycznia.


Drukuj Góra