Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Samobieżne Stingery

Wojska lądowe, Przemysł zbrojeniowy, 08 stycznia 2009

Holenderskie wojska lądowe przyjęły oficjalnie do służby zestawy przeciwlotnicze Stinger, osadzone na podwoziach samochodów pancernych Fenek i terenowych Mercedesów. Zastąpią one dotychczas wykorzystywane naramienne wyrzutnie przeciwlotnicze.

Jeden z Fenneków, z zamontowanymi wyrzutniami pocisków Stinger. Wyrzutnie dostarczyła turecka spółka Aselsan / Zdjęcie: MO Holandii

Uroczyste przekazanie pojazdów - z rąk przedstawicieli agencji zakupów wojskowych, dla zastępcy dowódcy sił zbrojnych, gen. Marcela van den Broeka - nastąpiło 6 stycznia.

Jest to element reorganizacji dowództwa wojsk przeciwlotniczych oraz całego systemu opl wojsk lądowych. Składają się one z brygady aeromobilnej, dwóch brygad zmechanizowanych, brygady wsparcia i brygady logistycznej. Do tej pory bezpośrednią obronę przeciwlotniczą jednostek operacyjnych zapewniały im 3 baterie: 11. i 13. których żołnierze wyposażeni byli w klasyczne, naramienne wyrzutnie, oraz 12., która wykorzystywała systemy radarowe.

Od stycznia wyrzutnie naramienne zaczynają być zastępowane zestawami samobieżnymi. Docelowo ma być ich 36: 18 na pojazdach Fennek i 18 na terenowych Mercedesach. Każdy z wozów ma obrotową wieżę z 4 wyrzutniami. Baterie 11. i 13. otrzymały także systemy radarowe. 12. bateria została oficjalnie rozformowana.


Drukuj Góra