Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Nieudany test antyrakiety SM-3 Block IIA

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 23 czerwca 2017

US Missile Defense Agency (MDA) i japońskie ministerstwo obrony przeprowadziły test kolejnej wersji systemu przeciwrakietowego z pociskiem SM-3 Block IIA. 21 czerwca ok. 19:20 czasu lokalnego z Pacific Missile Range Facility w Kauai na Hawajach wystrzelono rakietę balistyczną średniego zasięgu, która stanowiła cel. Została ona wykryta przez radiolokator AN/SPY-1 wchodzący w skład nowego systemu Aegis Baseline 9.C2, zainstalowanego na niszczycielu USS John Paul Jones (DDG 53). Pod jego kontrolą został wystrzelony pocisk SM-3 Block IIA. Okazało się, że nie trafił on w cel.

Antyrakieta SM-3 Block IIA startuje z pokładu niszczyciela USS John Paul Jones (DDG 53) / Zdjęcie: US Navy

Test był czwartym z wykorzystaniem antyrakiety Raytheon/Mitsubishi Heavy Industries SM-3 (Standard Missile-3) Block IIA, a drugim przeprowadzonym z USS John Paul Jones. W 2014 ten niszczyciel zastąpił wcześniej używany krążownik USS Lake Erie, służący do testów antyrakietowych od roku 2000. Poprzedni, udany test SM-3 Block IIA przeprowadzono w lutym br. (Udany test SM-3 Block IIA, 2017-02-08).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.