Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Wizz Air otwiera bazę na Luton

Lotnictwo cywilne, 23 czerwca 2017

Wczoraj linie Wizz Air otworzyły pierwszą brytyjską bazę na lotnisku Londyn-Luton.

Pierwsza baza Wizz Air w W. Brytanii mieści się na lotnisku Londyn-Luton / Zdjęcie: Wizz Air

Linie Wizz Air otworzyły wczoraj swoją pierwszą brytyjską bazę na lotnisku Londyn-Luton. Przewoźnik umieści w niej nowego Airbusa A320 i zwiększy do 42 liczbę tras, wraz z nowymi połączeniami do Tel Awiwu, Prisztiny i Kutaisi. Jednocześnie Wizz świętuje przewiezienie 30 milionów pasażerów na swoich niskokosztowych trasach w londyńskiej siatce połączeń. Jubileuszowy podróżny lecący z Warny w Bułgarii został powitany po wylądowaniu na lotnisku Londyn-Luton, gdzie wręczono mu bezpłatny voucher na lot.

Owain Jones, dyrektor korporacyjny w Wizz Air, powiedział: Z dumą świętujemy dzisiaj otwarcie pierwszej bazy Wizz w Wielkiej Brytanii, na lotnisku Londyn-Luton. Pierwszy lot Wizz Air do Londynu-Luton odbył się w 2004 i od tego czasu przewieźliśmy stamtąd 30 milionów pasażerów na naszych niskokosztowych trasach wspierając lokalną branżę turystyczną i lotniczą i wzmacniając jednocześnie współpracę biznesową między Wielką Brytanią a Europą Środkowo-Wschodnią. Otwarcie bazy na lotnisku w Londynie Luton spowoduje utworzenie miejsc pracy oraz dodanie nowych destynacji do siatki połączeń.

Pierwszy lot Wizz Air do Londynu-Luton odbył się w maju 2004 z Katowic. Obecnie brytyjska siatka połączeń składa się z 82 tras do 42 destynacji z 9 lotnisk. W 2016 Wizz przewiózł ponad 5 mln pasażerów na trasach w londyńskiej siatce połączeń, co uczyniło go drugim największym przewoźnikiem w porcie. W ofercie sprzedaży Wizz Air w 2017 znajduje się prawie 6,3 mln miejsc na trasach z i do Londynu-Luton (Wizz Air rozpoczyna loty z Lublina do Tel Awiwu, 2017-06-21).

Otwarcie bazy w Londynie-Luton jest największą dotychczas inwestycją Wizz w Wielkiej Brytanii i spowoduje utworzenie 36 miejsc pracy. Umieszczony w bazie samolot będzie obsługiwać loty na nowych trasach do: Kutaisi w Gruzji (czwartki i niedziele) od 18 czerwca, tworząc jedyne bezpośrednie połączenie między Kutaisi a Wielką Brytanią oraz Tel Awiwu w Izraelu (wtorki, czwartki i soboty) i Prisztiny w Kosowie (wtorki i soboty) od 24 czerwca.

Zwiększy się również liczba lotów na najpopularniejszych trasach z Londynu-Luton do Rumunii: rejsy do Suczawy będą odbywać się 5 razy w tygodniu, do Konstancy Wizz poleci 4 razy w tygodniu, a do Jassy codziennie.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.