Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Pierwsze Typhoony w Omanie

Przemysł zbrojeniowy, Lotnictwo wojskowe, 23 czerwca 2017

21 czerwca w bazie Adam odbyła się uroczystość przekazania wojskom lotniczym Omanu pierwszego z zamówionych przez ten kraj 12 samolotów wielozadaniowych EF-2000 Typhoon. W uroczystości wziął udział dowódca tych wojsk, wicemarszałek Mattar bin Ali bin Mattar Al Obaidani. Z ujawnionych przez dostawcę zdjęć samolotów – BAE Systems, wynika, że w bazie Adam wylądowały dwa dwumiejscowe Typhoony, z numerami burtowymi ZR410 i ZR411.

Pierwszy Typhoon ląduje w bazie Adam. W obu samolotach, które 21 czerwca dotarły do Omanu, znajdowali się piloci wojsk lotniczych tego kraju / Zdjęcie: BAE Systems

O zawarciu przez BAE Systems z Omanem kontraktu na dostawę 12 samolotów wielozadaniowych EF-2000 Typhoon Tranche 3 (z opcją na 12 kolejnych) i 8 samolotów szkolno-bojowych Hawk Mk.166 poinformowano w grudniu 2012. Oman ma otrzymać 9 Typhoonów w wersji jednomiejscowej i 3 samoloty dwumiejscowe. Wartość umowy szacowano na 2,5 mld funtów (równowartość 4,1 mld USD).

Oficjalny roll out pierwszego Typhoona i pierwszego Hawka Mk.166 dla Omanu odbył się 15 maja 2017 (Pierwszy Typhoon i Hawk dla Omanu, 2017-05-16). Uroczystość odbyła się w Warton w Wielkiej Brytanii. Sułtanat Omanu jest siódmym operatorem Typhoonów na świecie.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.