Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Powrót USS Carl Vinson

Marynarka wojenna, 26 czerwca 2017

Amerykański lotniskowiec USS Carl Vinson powrócił do San Diego po zakończeniu misji bojowej.

USS Carl Vinson wrócił do bazy morskiej w San Diego po zakończeniu misji bojowej na Pacyfiku / Zdjęcie: USN

Przed kilkoma dniami do bazy morskiej w San Diego wszedł atomowy lotniskowiec USS Carl Vinson (CVN 70), typu Nimitz. Towarzyszył mu krążownik rakietowy USS Lake Champlain (CG 57), typu Ticonderoga i niszczyciel USS Wayne E. Meyer (DDG 108), typu Arleigh Burke. Okręty powróciły do portu macierzystego po ponad 5-miesięcznej misji bojowej (Koniec misji USS Carl Vinson, 2017-06-16).

W ostatnich miesiącach USS Carl Vinson i okręty współtworzące z nim lotniskowcową grupę bojową (CSG) nr 1 prowadziły działania operacyjne na Pacyfiku. Jednostki ze składu CSG 1 wykonywały różnorodne zadania m.in. na Morzu Południowochińskim. W kwietniu zespół skierowano na Morze Japońskie w reakcji na zaostrzającą się sytuację polityczno-wojskową w regionie, której przyczyną jest rozwijany przez Koreańską Republikę Ludowo-Demokratyczną program nuklearny i kolejne testy rakiet balistycznych (Test północnokoreańskiego pocisku przeciwokrętowego, 2017-06-10).

Wcześniej od grupy odłączył się niszczyciel rakietowy USS Michael Murphy (DDG 112), typu Arleigh Burke. Okręt powrócił do portu macierzystego na Hawajach (Koniec misji USS Michael Murphy, 2017-06-14). 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.