Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Powrót USS Carl Vinson

Marynarka wojenna, 26 czerwca 2017

Amerykański lotniskowiec USS Carl Vinson powrócił do San Diego po zakończeniu misji bojowej.

USS Carl Vinson wrócił do bazy morskiej w San Diego po zakończeniu misji bojowej na Pacyfiku / Zdjęcie: USN

Przed kilkoma dniami do bazy morskiej w San Diego wszedł atomowy lotniskowiec USS Carl Vinson (CVN 70), typu Nimitz. Towarzyszył mu krążownik rakietowy USS Lake Champlain (CG 57), typu Ticonderoga i niszczyciel USS Wayne E. Meyer (DDG 108), typu Arleigh Burke. Okręty powróciły do portu macierzystego po ponad 5-miesięcznej misji bojowej (Koniec misji USS Carl Vinson, 2017-06-16).

W ostatnich miesiącach USS Carl Vinson i okręty współtworzące z nim lotniskowcową grupę bojową (CSG) nr 1 prowadziły działania operacyjne na Pacyfiku. Jednostki ze składu CSG 1 wykonywały różnorodne zadania m.in. na Morzu Południowochińskim. W kwietniu zespół skierowano na Morze Japońskie w reakcji na zaostrzającą się sytuację polityczno-wojskową w regionie, której przyczyną jest rozwijany przez Koreańską Republikę Ludowo-Demokratyczną program nuklearny i kolejne testy rakiet balistycznych (Test północnokoreańskiego pocisku przeciwokrętowego, 2017-06-10).

Wcześniej od grupy odłączył się niszczyciel rakietowy USS Michael Murphy (DDG 112), typu Arleigh Burke. Okręt powrócił do portu macierzystego na Hawajach (Koniec misji USS Michael Murphy, 2017-06-14). 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2022 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.