Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Faza morska Dynamic Mongoose 2017

Marynarka wojenna, 27 czerwca 2017

Wczoraj rozpoczęła się faza morska wielonarodowych ćwiczeń Dynamic Mongoose 2017.

Po zakończeniu portowej fazy ćwiczeń Dynamic Mongoose 2017 i uzupełnieniu zapasów fregata rakietowa ORP Gen. T. Kościuszko wyszła w morze wraz z innymi okrętami biorącymi udział w manewrach / Zdjęcie: 3. Flotylla Okrętów

Okręty biorące udział w wielonarodowych ćwiczeniach Dynamic Mongoose 2017 opuściły wczoraj port w Rejkiawiku. W morze wyszła m.in. fregata rakietowa ORP Gen. T. Kościuszko (273), typu Oliver Hazard Perry (ORP Kościuszko na manewrach NATO, 2017-06-20). Polski okręt spędził w stolicy Islandii kilka dni, podczas których jego załoga uczestniczyła w fazie portowej manewrów.

W tegorocznych manewrach Dynamic Mongoose bierze udział blisko 20 okrętów z 8 państw: Francji, Holandii, Kanady, Niemiec, Norwegii, Polski, USA i Wielkiej Brytani. Ćwiczenia potrwają do 7 lipca. Polski okręt powróci do macierzystego portu w połowie miesiąca.

Głównym celem manewrów Dynamic Mongoose jest doskonalenie procedur współpracy podczas poszukiwania, śledzenia i atakowania okrętów podwodnych. Zadania te jednostki będą realizować samodzielnie jak i w składzie zespołu oraz przy współpracy ze śmigłowcami i samolotami zwalczania okrętów podwodnych. 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.