Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Drugi S-92 dla południowokoreańskiej Straży Wybrzeża

Lotnictwo cywilne, 29 czerwca 2017

Straż Wybrzeża Republiki Korei odebrała drugi śmigłowiec poszukiwawczo-ratowniczy S-92.

Drugi S-92 przeznaczony dla południowokoreańskiej Straży Wybrzeża wejdzie do służby przed końcem br. / Zdjęcie: Sikorsky

Ceremonia przekazania Haeyang-gyeongbi-anjeon-bonbu (Straży Wybrzeża Republiki Korei) drugiego zamówionego śmigłowca Sikorsky S-92 odbyła się wczoraj. Od marca 2014 południowokoreańska służba dysponowała tylko jednym wiropłatem tego typu, który wylatał dotychczas ponad 850 h, ratując ponad 30 osób w trakcie misji poszukiwawczo-ratowniczych i transportu medycznego.

2 czerwca 50-letni mężczyzna został uratowany ze statku przez S-92 należącego do Haeyang-gyeongbi-anjeon-bonbu. Załoga zareagowała na wezwanie, dotarła do statku i bezpiecznie przetransportowała marynarza do szpitala w ciągu 30 minut. Obecnie powraca on do zdrowia.

Bezpieczeństwo i osiągi naszego S-92 zapewniają prawdziwą niezawodność, jeśli chodzi o krytyczne misje ratowania życia. Czekamy, aby wysłać nowy śmigłowiec do kolejnych operacji – powiedział starszy superintendent Haeyang-gyeongbi-anjeon-bonbu Kim Youngmo. Po wysyłce S-92 do Republiki Korei, załogi lotnicze, które będą go eksploatować przejdą szkolenie w kraju. Śmigłowiec ma wejść do służby do końca br.

Od 2004 Sikorsky dostarczył ponad 275 S-92, głównie operatorom działającym na całym świecie w branży wydobywczej ropy naftowej i gazu ziemnego, cywilnym służbom poszukiwawczo-ratowniczym, a także rządom 11 krajów, które używają ich do transportu członków rządu (Ratowniczy S-92 dla Alaski, 2016-10-03).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.