Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Drugi S-92 dla południowokoreańskiej Straży Wybrzeża

Lotnictwo cywilne, 29 czerwca 2017

Straż Wybrzeża Republiki Korei odebrała drugi śmigłowiec poszukiwawczo-ratowniczy S-92.

Drugi S-92 przeznaczony dla południowokoreańskiej Straży Wybrzeża wejdzie do służby przed końcem br. / Zdjęcie: Sikorsky

Ceremonia przekazania Haeyang-gyeongbi-anjeon-bonbu (Straży Wybrzeża Republiki Korei) drugiego zamówionego śmigłowca Sikorsky S-92 odbyła się wczoraj. Od marca 2014 południowokoreańska służba dysponowała tylko jednym wiropłatem tego typu, który wylatał dotychczas ponad 850 h, ratując ponad 30 osób w trakcie misji poszukiwawczo-ratowniczych i transportu medycznego.

2 czerwca 50-letni mężczyzna został uratowany ze statku przez S-92 należącego do Haeyang-gyeongbi-anjeon-bonbu. Załoga zareagowała na wezwanie, dotarła do statku i bezpiecznie przetransportowała marynarza do szpitala w ciągu 30 minut. Obecnie powraca on do zdrowia.

Bezpieczeństwo i osiągi naszego S-92 zapewniają prawdziwą niezawodność, jeśli chodzi o krytyczne misje ratowania życia. Czekamy, aby wysłać nowy śmigłowiec do kolejnych operacji – powiedział starszy superintendent Haeyang-gyeongbi-anjeon-bonbu Kim Youngmo. Po wysyłce S-92 do Republiki Korei, załogi lotnicze, które będą go eksploatować przejdą szkolenie w kraju. Śmigłowiec ma wejść do służby do końca br.

Od 2004 Sikorsky dostarczył ponad 275 S-92, głównie operatorom działającym na całym świecie w branży wydobywczej ropy naftowej i gazu ziemnego, cywilnym służbom poszukiwawczo-ratowniczym, a także rządom 11 krajów, które używają ich do transportu członków rządu (Ratowniczy S-92 dla Alaski, 2016-10-03).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.