Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

easyJet poleci z Lublina do Mediolanu

Lotnictwo cywilne, 11 lipca 2017

Wczoraj linie easyJet ogłosiły uruchomienie nowego połączenia pomiędzy Lublinem a Mediolanem-Malpensa. Bilety na loty są w sprzedaży od dziś. Lublin będzie drugim, po Krakowie, portem lotniczym w Polsce obsługiwanym przez brytyjskiego niskokosztowego przewoźnika.

Inauguracja lotów pomiędzy Lublinem a Mediolanem została zaplanowana na 29 października / Rysunek: easyJet

Port lotniczy Lublin skutecznie pozyskuje nowych przewoźników i rozwija siatkę połączeń. Przez ostatnie 2 lata konsekwentnie pracowaliśmy nad tym, aby to właśnie easyJet ponownie połączył Mediolan z Lublinem. To jeden z najpopularniejszych przewoźników w Europie, cieszący się uznaniem pasażerów we Włoszech i w innych krajach europejskich. Mediolan to dla nas trasa o szczególnym znaczeniu, przede wszystkim ze względu na liczne kontakty handlowe pomiędzy województwem lubelskim a regionami w północnych Włoszech – powiedział Krzysztof Wójtowicz, prezes zarządu portu lotniczego Lublin.

Jestem przekonany, że to połączenie znajdzie również uznanie wśród licznej Polonii z naszego regionu, pracującej lub odwiedzającej swoje rodziny w Lombardii i innych rejonach Włoch. Ponieważ swoim zasięgiem wykraczamy znacznie poza nasz region, spodziewamy się także, że nowa trasa easyJet znajdzie uznanie wśród naszych pasażerów z Ukrainy i Białorusi, podobnie jak ma to miejsce w przypadku innych nowych połączeń uruchomionych w tym roku z Lublina – dodał Krzysztof Wójtowicz.

Inauguracja lotów pomiędzy Lublinem a Mediolanem została zaplanowana na 29 października 2017. Trasa będzie obsługiwana do 18 marca 2018 dwa razy w tygodniu, we czwartki i niedziele, przez Airbusy A320. Samoloty z Lublina będą lądowały na głównym lotnisku Mediolanu, Malpensa, gdzie, poza W. Brytanią, easyJet ma największą bazę operacyjną z ponad 20 samolotami, własnym terminalem (Terminal 2) i ponad 60 trasami w ofercie (30 mln pasażerów easyJet w Glasgow, 2017-06-30).

Otwarty w grudniu 2012 port w Lublinie jest jednym z najszybciej rozwijających się lotnisk regionalnych. W 2016 przewinęło się przez niego ponad 377 tys. podróżnych. Obecnie z lubelskiego lotniska operują: PLL LOT, WizzAir, Small Planet, Ryanair i BMI Regional /Lufthansa, które oferują loty na 14 trasach (Nowe połączenia do Tel Awiwu, 2017-06-28, Wizz Air rozpoczyna loty z Lublina do Tel Awiwu, 2017-06-21).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.