Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

easyJet poleci z Lublina do Mediolanu

Lotnictwo cywilne, 11 lipca 2017

Wczoraj linie easyJet ogłosiły uruchomienie nowego połączenia pomiędzy Lublinem a Mediolanem-Malpensa. Bilety na loty są w sprzedaży od dziś. Lublin będzie drugim, po Krakowie, portem lotniczym w Polsce obsługiwanym przez brytyjskiego niskokosztowego przewoźnika.

Inauguracja lotów pomiędzy Lublinem a Mediolanem została zaplanowana na 29 października / Rysunek: easyJet

Port lotniczy Lublin skutecznie pozyskuje nowych przewoźników i rozwija siatkę połączeń. Przez ostatnie 2 lata konsekwentnie pracowaliśmy nad tym, aby to właśnie easyJet ponownie połączył Mediolan z Lublinem. To jeden z najpopularniejszych przewoźników w Europie, cieszący się uznaniem pasażerów we Włoszech i w innych krajach europejskich. Mediolan to dla nas trasa o szczególnym znaczeniu, przede wszystkim ze względu na liczne kontakty handlowe pomiędzy województwem lubelskim a regionami w północnych Włoszech – powiedział Krzysztof Wójtowicz, prezes zarządu portu lotniczego Lublin.

Jestem przekonany, że to połączenie znajdzie również uznanie wśród licznej Polonii z naszego regionu, pracującej lub odwiedzającej swoje rodziny w Lombardii i innych rejonach Włoch. Ponieważ swoim zasięgiem wykraczamy znacznie poza nasz region, spodziewamy się także, że nowa trasa easyJet znajdzie uznanie wśród naszych pasażerów z Ukrainy i Białorusi, podobnie jak ma to miejsce w przypadku innych nowych połączeń uruchomionych w tym roku z Lublina – dodał Krzysztof Wójtowicz.

Inauguracja lotów pomiędzy Lublinem a Mediolanem została zaplanowana na 29 października 2017. Trasa będzie obsługiwana do 18 marca 2018 dwa razy w tygodniu, we czwartki i niedziele, przez Airbusy A320. Samoloty z Lublina będą lądowały na głównym lotnisku Mediolanu, Malpensa, gdzie, poza W. Brytanią, easyJet ma największą bazę operacyjną z ponad 20 samolotami, własnym terminalem (Terminal 2) i ponad 60 trasami w ofercie (30 mln pasażerów easyJet w Glasgow, 2017-06-30).

Otwarty w grudniu 2012 port w Lublinie jest jednym z najszybciej rozwijających się lotnisk regionalnych. W 2016 przewinęło się przez niego ponad 377 tys. podróżnych. Obecnie z lubelskiego lotniska operują: PLL LOT, WizzAir, Small Planet, Ryanair i BMI Regional /Lufthansa, które oferują loty na 14 trasach (Nowe połączenia do Tel Awiwu, 2017-06-28, Wizz Air rozpoczyna loty z Lublina do Tel Awiwu, 2017-06-21).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.