Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

RFCM dla SOCOM

Lotnictwo wojskowe, Przemysł zbrojeniowy, 13 lipca 2017

Amerykańskie Dowództwo Operacji Specjalnych (US Special Operations Command, US SOCOM) wybrało BAE Systems jako dostawcę nowych urządzeń walki elektronicznej dla swoich samolotów AC/MC-130J. Zwiększą one ich przeżywalność, zapewniając zdolności do wykrywania, identyfikacji, lokalizacji, przeciwdziałania, osłabienia, zakłócenia i neutralizacji różnorakich zagrożeń, którym stawić czoła będą musiały załogi w nieprzyjacielskim środowisku operacyjnym.

Amerykańskie AC-130J i MC-130J zostaną wyposażone w nowe urządzenia walki elektronicznej / Zdjęcie: BAE Systems

Wybór ten jest efektem postępowania, w ramach którego realizowano projekt urządzeń i demonstrowano rozwiązania technologiczne. BAE Systems otrzymało wart 67 mln USD (249 mln zł) aneks do umowy zawartej po wygraniu przetargu. Nowy etap programu obejmuje integrację i zabudowanie urządzeń w samolotach w ciągu nadchodzących 30 miesięcy. Całkowita wartość umowy, wraz ze wszystkimi opcjami, przekroczy 300 mln USD (1,11 mld zł).

Nasze całkowicie cyfrowe urządzenie wykorzystuje najnowocześniejszą, najbardziej zaawansowaną technologię walki elektronicznej, w celu stworzenia dopasowanego dla potrzeb użytkownika rozwiązania, tak aby flota SOCOM miała odpowiednie zdolności i była chroniona nawet w najbardziej nieprzyjaznym środowisku – stwierdził Brian Walters, wiceprezes i generalny dyrektor działu Electronic Combat Solutions BAE Systems.

Opracowane przez BAE Systems urządzenia zakłócające pracujące w częstotliwości radiowej (Radio Frequency Countermeasure, RFCM), które zapewniają świadomość sytuacyjną i precyzyjną geolokację i mają zdolność skutecznego działania przeciw nowoczesnym zintegrowanym systemom obrony przeciwlotniczej. Mogą być używane podczas wielu krytycznych misji wykonywanych przez US Special Operations Command, takich jak obserwacja z możliwością zapewnienia wsparcia, tankowanie śmigłowców w powietrzu, bezpośrednie wsparcie lotnicze i uderzenia na silnie bronione obiekty. Mogą one być zabudowane zarówno w samolotach AC-130J Ghostrider US Air Force, jak i MC-130J Commando II US SOCOM (Caracale ćwiczyły w Mildenhall, 2017-05-12).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.