Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Kolejne zamówienie na GMLRS

Przemysł zbrojeniowy, Wojska lądowe, 13 lipca 2017

Lockheed Martin otrzymał od US Army zamówienie o wartości 471 mln USD (1,75 mld zł) na produkcję 12. partii pocisków GMLRS (Guided Multiple Launch Rocket System).

GMLRS odpalany z wyrzutni HIMARS / Zdjęcie: US Army

Kontrakt obejmuje produkcję alternatywnych głowic pocisków GMLRS, jednolitych pocisków GMLRS, pociski ćwiczebne o zmniejszonym zasięgu (RRPR) oraz wsparcie logistyczne dla US Army (wojsk lądowych Stanów Zjednoczonych) i klientów zagranicznych w ramach procedury Foreign Military Sales. Prace będą prowadzone w zakładach Lockheed Martina w Camden w stanie Arkansas i w Dallas. Produkcja powinna zostać ukończona do lata 2019. Dotychczas w Camden wyprodukowano ponad 30 tys. pocisków GMLRS.

GMLRS to pocisk rakietowy odporny na warunki atmosferyczne, umożliwiający prowadzenie precyzyjnych uderzeń poza zasięgiem większości obecnego uzbrojenia konwencjonalnego. Nowy GMLRS z głowicą alternatywną (Alternative Warhead) był pierwszym rodzajem amunicji skonstruowanym z myślą o celach powierzchniowych, ale bez efektu niewybuchów, zgodnie z polityką Departamentu Obrony USA dotyczącą amunicji kasetowej (Pierwszy GMLRS Alternative Warhead, 2016-09-09).

Jednolite GMLRS (Unitary) znacznie przekraczają wymagany wskaźnik niezawodności operacyjnej. Z kolei ćwiczebne pociski RRPR (Reduced-Range Practice Rockets), wyposażone w silniki zapewniające zmniejszenie zasięgu lotu, idealne do zastosowania na mniejszych poligonach, pozwalają załogom wyrzutni szkolić się w realistycznych warunkach. W warunkach operacyjnych każdy pocisk GMLRS jest przechowywany w kontenerze startowym MLRS i odpalany z wyrzutni Lockheed Martin HIMARS albo z pojazdów rodziny M270 (Lockheed Martin w programie Homar, 2017-07-05).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra