Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

T-90 dla Cypru

Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, Wojska lądowe, 12 stycznia 2009

Władze Republiki Cypryjskiej zaaprobowały zakup 41 czołgów T-90. Rosyjska konstrukcja pokonała francuskiego Leclerc`a.

Sprzedaż T-90 będzie kolejną transakcją eksportową Rosji do Cypru. Państwo to wykorzystuje również czołgi T-80, śmigłowce Mi-35 i Mi-17, ppk Bastion, BWP-3, systemy przeciwlotnicze Tor-M1 i całą gamę karabinków automatycznych

Paryż i Moskwa mają bogate tradycje w dostawach sprzętu wojskowego dla Cypru. W wojskach lądowych tego kraju służyły już T-34, a także AMX-30. Obecnie siłę pancerną państwa tworzy 27 egz. T-80U i 14 T-80UK.

W przetargu o kolejną dostawę w szranki stanęły francuski Leclerc i rosyjski T-90 (amerykanie utrzymują embargo na dostawy sprzętu wojskowego do greckiej i tureckiej części wyspy). Ostatecznie wygrała ta druga konstrukcja, prawdopodobnie ze względu na cenę: Cypryjczycy zapłacą 115 mln Euro za 41 czołgów, a więc sumę zdecydowanie niższą, niż wcześniej płacili za czołgi Giata (obecnie Nextera) odbiorcy z Francji i Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

Ostatnia decyzja cypryjskich władz pozwala na wyasygnowanie pierwszych sum na zakup czołgów z budżetu wojskowego na bieżący rok. Władze w Nikozji są również zainteresowane zakupem rosyjskich ppk Kornet i najnowszej wersji systemów przeciwlotniczych 9K332 Tor-M2.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.