Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Super Mushshaki dla NAF

Lotnictwo wojskowe, 17 lipca 2017

Stan posiadania Nigerian Air Force (wojsk lotniczych Nigerii) zwiększył się niedawno o 5 samolotów szkolnych PAC Super Mushshak. Jest to pierwsza partia z 10 samolotów tego typu, jakie rząd w Abudży zamówił w grudniu ub. r.

Jeden z 5 nowych samolotów szkolnych Super Mushshak, odebranych niedawno przez wojska lotnicze Nigerii / Zdjęcie: MO Nigerii

Pakistańskie samoloty weszły w skład 401 Flying Training School w Kaduna. Odbioru sprzętu dokonał d-ca Dowództwa Szkolenia Lotniczego wicemarszałek lotnictwa Chris Okoye.

Wcześniej, 5 grudnia 2016, Pakistan przekazał nieodpłatnie NAF 4 Super Mushshaki ze składu Pak Fiza'ya (wojsk lotniczych, Zderzenie pakistańskich Mushshaków, 2012-05-17). Razem z nimi w Nigerii pojawili się pakistańscy piloci i technicy, którzy natychmiast rozpoczęli szkolenie personelu NAF.

Nowe Super Mushshaki wejdą do służby już niebawem, po zmontowaniu i lotach odbiorczych. Według planów dowództwa NAF rocznie do służby powoływanych ma być 4 tys. rekrutów. Od lipca 2015 do końca 2016 NAF przeszkoliły 48 pilotów, a w grudniu ub. r. kolejnych 62 lotników odbywało kursy w kraju i za granicą (Pierwsze Mi-35M w służbie NAF, 2017-04-26). 

W bieżącym miesiącu personel techniczny 401 FTS zakończył też proces przywracania zdatności do lotu 2 bezzałogowym statkom latającym Mugin, używanym do szkolenia operatorów, które były uziemione przez ostatnich 7 miesięcy.  Do służby w NAF powrócił także, po przeglądzie okresowym, samolot transportowy Do-228.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.