Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Kolejny śmigłowiec zaginął w Ałtaju

Lotnictwo cywilne, 12 stycznia 2009

Po Mi-8 Gazpromawii w górach Ałtaju zaginął śmigłowiec Mi-2 prowadzący obserwację stanu rurociągów NK-Jugansknieftiegaz. Na jego pokładzie były 4 osoby.

Mi-2 (nr 20981) wystartował z rejonu wioski Pojkowskij i leciał w kierunku wsi Karkatiejewskij. Na jego pokładzie było dwóch członków załogi i dwóch obserwatorów. Należący do Konwers-Awii śmigłowiec przerwał łączność ok. 14:30 czasu lokalnego. Do awarii doszło prawdopodobnie w pobliżu rzeki Juganskaja Ob.

Na poszukiwania zaginionej maszyny wyruszyły 4 śmigłowce Mi-8 i jeden Mi-2. O 15:36 do punktu dowodzenia akcją dotarła informacja o odnalezieniu zaginionego śmigłowca i czterech rannych osób na jego pokładzie. Później jednak poinformowano, że poszukiwania - przede wszystkim na ziemi - mimo zmroku, nadal trwają. Okazało się, że - podobnie jak to było z zaginionym kilka dni wcześniej Mi-8 (wg innych źródeł Mi-171, 8 zabitych, 3 rannych w katastrofie Mi-171) - nie zadziałał nadajnik sygnalizacyjny, co utrudnia akcję, choć jej obszar jest stosunkowo niewielki.

Poszukiwania z udziałem śmigłowców będą kontynuowane jutro o świcie. Temperatura w rejonie poszukiwań wynosi -25oC.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.