Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Trening Force Protection w Bagram

Wojska lądowe, 25 lipca 2017

Dziś w bazie TF White Eagle w Bagram przeprowadzono szkolenie z zakresu ochrony przeciwpożarowej i ochrony wojsk (Force Protection), podczas którego przećwiczono wariant ataku na bazę.

W afgańskiej bazie Bagram przeprowadzono szkolenie z zakresu ochrony przeciwpożarowej i ochrony wojsk / Zdjęcie: Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych

Po ogłoszeniu alarmu żołnierze, zgodnie z przydzielonymi rejonami odpowiedzialności, zajęli stanowiska na wieżach, przy bramach wjazdowych na teren bazy i w schronach. Następnie przystąpili do wykonywania zadań obrony wyznaczonych odcinków.

Celem treningu było sprawdzenie funkcjonowania systemu obrony bazy, w tym elementów zabezpieczenia fizycznego i technicznego, jak i reakcji żołnierzy na zaistniałą sytuację. Z kolei podczas szkolenia przeciwpożarowego sprawdzianowi poddano praktyczne działanie wszystkich osób funkcyjnych na wypadek pożaru lub innego zdarzenia. Przeprowadzono też próbną ewakuację z zagrożonych pomieszczeń.

Na początku czerwca służbę w Afganistanie rozpoczęli żołnierze VI zmiany Polskiego Kontyngentu Wojskowego (Zmiana dowództwa PKW RSM, 2017-06-12). Jej trzon tworzą pododdziały 15. Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej. Udział polskich wojskowych w misji Resolute Support ma charakter doradczo-szkoleniowy (Trening strzelecki VI zmiany PKW Afganistan RSM, 2017-07-19), bez angażowania w bezpośrednie operacje bojowe.

Na podstawie informacji DO RSZ


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra