Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Wyrzutnia HIMARS wyprodukowana w Camden

Wojska lądowe, Przemysł zbrojeniowy, 27 lipca 2017

Lockheed Martin dostarczył pierwszą wyrzutnię rakietową systemu HIMARS wyprodukowaną w zakładach w Camden.

Pierwsza wyrzutnia rakietowa systemu HIMARS, której elementy i podwozie wyprodukowano w zakładach Lockheed Martina w Camden, została przekazana przez producenta / Zdjęcie: Lockheed Martin

Elementy samej wyrzutni systemu High Mobility Artillery Rocket System (HIMARS) jak i podwozie zostały w całości wyprodukowane w zakładach Lockheed Martina w Camden, w stanie Arkansas. W przeszłości podwozia o masie 5 t były dostarczane koncernowi przez rząd USA (Nowe podwozia dla HIMARS, 2010-11-16).

Lockheed Martin jest zobowiązany umową z Departamentem Obrony USA do wyprodukowania 12 nowych wyrzutni systemu HIMARS dla zagranicznego odbiorcy. Dostawy zostaną zrealizowane w ramach procedury Foreign Military Sales i powinny zakończyć się w br.

- Ta dostawa to istotny krok naprzód dla Lockheed Martina, ponieważ teraz produkujemy pięciotonowe ciężarówki dla HIMARS w naszej fabryce w Camden – powiedział Scott Greene, wiceprezes w zakresie Strzelania Precyzyjnego w dziale Pocisków i Kontroli Ognia Lockheed Martin. - Nasz wielokrotnie nagradzany zakład w Camden produkuje światowej klasy pojazdy. Kolejnym tego dowodem jest najnowsza, właśnie ukończona ciężarówka dla systemu HIMARS – dodał.

HIMARS to lekka, mobilna wyrzutnia, która może być transportowana przez samoloty rodziny C-130 Hercules i większe statki powietrzne w celu szybkiego przerzutu na pole walki (Aeromobilna HIMARS, 2017-06-14). Wystrzeliwuje ona pociski kierowane GMLRS (Guided Multiple Launch Rocket System) i TACMS (Tactical Missile System, Kolejne zamówienie na GMLRS, 2017-07-13, 5. test zmodernizowanego TACMS, 2017-04-28). HIMARS składa się z modułu ładowania wyrzutni i systemu kierowania ogniem, montowanego na standardowym, pięciotonowym podwoziu. Specjalnie opancerzona kabina zapewnia dodatkową ochronę trzem członkom załogi. 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.