Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

USS George H.W. Bush w Portsmouth

Marynarka wojenna, Strategia i polityka, 28 lipca 2017

Amerykański atomowy lotniskowiec USS George H.W. Bush zacumował w brytyjskim porcie wojennym w Portsmouth, gdzie trwają przygotowania do wielonarodowych ćwiczeń morskich Saxon Warrior 17.

Atomowy lotniskowiec USS George H.W. Bush weźmie udział w ćwiczeniach morskich Saxon Warrior 17 / Zdjęcie: MO Wielkiej Brytanii

Od czwartku amerykański atomowy lotniskowiec USS George H.W. Bush (CVN 77), typu Nimitz, przebywa w porcie wojennej w Portsmouth. Okręt i towarzyszące mu jednostki, w tym krążownik rakietowy USS Philippine Sea (CG 58), typu Ticonderoga, niszczyciel USS Donald Cook (DDG 75), typu Arleigh Burke (USS Donald Cook wraca do Roty, 2017-04-05) i norweska fregata rakietowa HNoMS Helge Ingstad (F313), typu Fridtjof Nansen, przygotowują się do udziału w dwutygodniowych, wielonarodowych ćwiczeniach morskich Saxon Warrior 17.

W manewrach będzie uczestniczyć co najmniej piętnaście okrętów z pięciu państw, a także ponad 100 statków powietrznych i ok. 9 tys. żołnierzy. Scenariusz ćwiczeń opracowano w taki sposób, aby prowadzone w jego ramach działania umożliwiły wyprowacowanie i udoskonalenie metod współpracy sojuszników w środowisku bojowym. Podczas Saxon Warrior 17 grupa brytyjskich marynarzy będzie stacjonować na pokładzie USS George H.W. Bush. W przyszłości wejdą oni w skład załóg nowoczesnych lotniskowców typu Queen Elizabeth (Testy morskie HMS Queen Elizabeth, 2017-06-27).

Udział w Saxon Warrior 17 jest jednym z ostatnich etapów wielomiesięcznej misji zespołu USS George H.W. Bush. W styczniu amerykański lotniskowiec i towarzyszące mu okręty opuściły porty macierzyste na wschodnim wybrzeżu USA i skierowały się w rejon Bliskiego Wschodu, gdzie prowadziły działania bojowe przeciwko bojówkarzom Ad-Daula al-Islamijja i pozostałych organizacji islamistycznych (USS George H.W. Bush na Morzu Śródziemnym, 2017-06-12). 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.