Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Ostatnie ćwiczenia USS Theodore Roosevelt

Marynarka wojenna, 07 sierpnia 2017

Amerykański atomowy lotniskowiec USS Theodore Roosevelt i towarzyszące mu okręty przechodzą ostatnie ćwiczenia morskie przed rozpoczęciem nowej misji bojowej.

USS Theodore Roosevelt i inne okręty lotniskowcowej grupy bojowej nr 9 kończą przygotowania do nowej misji bojowej na Oceanie Spokojnym / Zdjęcie: USN

Okręty lotniskowcowej grupy bojowej (CSG) nr 9 wyszły z baz na zachodnim wybrzeżu USA i Hawajach, aby wziąć udział w ćwiczeniach morskich Composite Training Unit Exercise (Comptuex). Manewry prowadzone będą na wodach Oceanu Spokojnego i mają stanowić ostatni etap oceny gotowości grupy do rozpoczęcia nowej misji bojowej.

Podczas ćwiczeń okręty CSG 9, na czele której stoi atomowy lotniskowiec USS Theodore Roosevelt (CVN 71), typu Nimitz (Przebazowanie USS Theodore Roosevelt, 2015-11-24), przeprowadzą serię symulowanych operacji w ramach różnorodnych scenariuszy sytuacyjnych. Poza oceną potencjału bojowego grupy, sprawdzona zostanie również gotowość załóg do reagowania na różne nieprzewidziane zdarzenia i sytuacje kryzysowe, jak kolizja na morzu, wybuch pożaru na pokładzie lub atak jednostek nieprzyjaciela.

Po powrocie z ćwiczeń okręty CSG 9 rozpoczną ostatnie przygotowania do nowej misji bojowej, która powinna rozpocząć się w najbliższych miesiącach. W składzie grupy funkcjonuje również krążownik rakietowy USS Bunker Hill (CG 52), typu Ticonderoga i niszczyciele: USS Higgins (DDG 76), USS Preble (DDG 88), USS Halsey (DDG 97) i USS Sampson (DDG 102), typu Arleigh Burke


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.