Zamknij

Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

USS George H.W. Bush na Saxon Warrior 17

Marynarka wojenna, 07 sierpnia 2017

Lotniskowiec USS George H.W. Bush bierze udział w amerykańsko-brytyjskich ćwiczeniach morskich Saxon Warrior 17.

Amerykańsko-brytyjskie ćwiczenia Saxon Warrior 17, w których uczestniczą też siły morskie Niemiec, Norwegii i Szwecji, potrwają do 10 sierpnia / Zdjęcie: USN

Amerykańskie i brytyjskie siły morskie uczestniczą w wielonarodowych ćwiczeniach Saxon Warrior 17, które prowadzone są nieopodal północnych wybrzeży Szkocji. W manewrach uczestniczy m.in. atomowy lotniskowiec USS George H.W. Bush (CVN 77), typu Nimitz, który w dniach poprzedzających ćwiczenia odbył krótką wizytę w bazie w Portsmouth na południu kraju (USS George H.W. Bush w Portsmouth, 2017-07-28).

W ćwiczeniach Saxon Warrior 17 uczestniczyć ma kilkanaście okrętów z Niemiec, Norwegii, Szwecji, USA i Wielkiej Brytanii, a także ponad 100 statków powietrznych i ok. 9 tys. żołnierzy. Manewry mają umożliwić wypracowanie i udoskonalenie metod współpracy sojuszników podczas działań bojowych na morzu.

W trakcie Saxon Warrior 17 grupa brytyjskich marynarzy szkoli się na pokładzie USS George H.W. Bush. W przyszłości wejdą oni w skład załóg nowoczesnych lotniskowców typu Queen Elizabeth (Testy morskie HMS Queen Elizabeth, 2017-06-27). Pierwsza z jednostek, HMS Queen Elizabeth (R08) powinna wejść do portu macierzystego HMNB (Her Majesty's Naval Base) Portsmouth w drugiej połowie sierpnia. 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.