Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Piknik z okazji 80-lecia COP

Lotnictwo wojskowe, Lotnictwo cywilne, 08 sierpnia 2017

W ramach obchodów 80. rocznicy powołania Centralnego Okręgu Przemysłowego mielecki magistrat i zarząd spółki Lotnisko Mielec przygotowały dwa wydarzenia.

Jednym z elementów pikniku będzie zlot posiadaczy samolotów An-2 / Zdjęcie: Urząd Miejski w Mielcu

Pierwsze z nich to XIX Europejskie Spotkanie An-2 Mielec 2017 – światowy zlot An-2. Jest to impreza zamknięta, dla posiadaczy i sympatyków jednego z najdłużej produkowanych samolotów na świecie. W zlocie zadeklarowało udział około 15 samolotów z Europy. Jedną z ważniejszych atrakcji zlotu będzie prezentacja po raz pierwszy w Mielcu samolotu An-2-100 (Wyczyn An-2-100, 2017-04-12). Impreza wyłącznie dla uczestników zlotu zlokalizowana będzie w północnej części lotniska, przy wieży, w dn. 10-14 sierpnia.

W programie tego wydarzenia będą między innymi, panele dyskusyjne, w których przemawiać będą zaproszeni goście. Panelistami będą: Dmytro Kiwa (były konstruktor generalny zakładów Antonow), Grzegorz Walczak (dyrektor Zakładu Usług Agrolotniczych w Mielcu, należącego do EADS PZL Warszawa-Okęcie – właściciela Certyfikatu Typu samolotu An-2) i Waldemar Miszkurka (pilot, który obleciał samolotem An-2 kulę ziemską). 

Aby umożliwić również mieszkańcom Mielca udział w obchodach jubileuszu powstania COP przygotowany został piknik rodzinny, który odbędzie się w sobotę 12 sierpnia. Wśród atrakcji pikniku będą między innymi warsztaty balonowe, pokazy wielkich kolorowych baniek mydlanych, gra plenerowa Mega Twister, symulator lotu Play-Max, pokazy bezzałogowców, warsztaty pilotażu bsl, aerotrim (żyroskop), budowa i zawody w puszczaniu latawców, papierowych samolotów i wiele innych. Oczywiście nie zabraknie gastronomii, gier i zabaw prowadzonych przez doświadczonych animatorów.

Wiemy, że na świecie z każdym rokiem jest coraz mniej samolotów typu An-2 zdatnych do lotu pomimo tego, że wyprodukowano ich ponad 12 000. To właśnie dlatego zależało nam, aby sprowadzić z powrotem do Mielca zlot An-2 właśnie w czasie jubileuszu COP-u. Chcieliśmy umożliwić, być może ostatni raz, dać szanse mielczanom na zobaczenie dużej formacji Antków nad Mielcem. Będzie to swego rodzaju powrót do przeszłości – starsi mieszkańcy na pewno mają w pamięci właśnie takie formacje samolotów odlatujące z mieleckich zakładów do nowych klientów – mówi prezes zarządu lotniska w Mielcu Wojciech Bugajski.

Wydarzenia zaplanowane na lotnisku nie są typowymi pokazami lotniczymi, do których przyzwyczaili się już mieszkańcy Mielca. Samoloty biorące udział w zlocie w ramach jego programu wykonają w piątek 11 sierpnia desant skoczków. W sobotę 12 sierpnia ok. godz. 14:00 samoloty wykonają przelot w formacji nad miastem, a podczas powrotu na lotnisko wezmą udział w zawodach na celność lądowania. Ze względu na duże zużycie paliwa i jego koszt będą to jedyne atrakcje w powietrzu.

Podczas pikniku będzie możliwość wykupienia lotu nad Mielcem. Natomiast mielecki MKS przygotował specjalną linię autobusową umożliwiającą mieszkańcom bezpłatny dojazd na lotnisko. Wstęp na piknik jest bezpłatny (15 tysięcy powodów do dumy, 2013-08-19).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.