Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Rafale wracają do Afganistanu

Lotnictwo wojskowe, Strategia i polityka, 15 stycznia 2009

13 stycznia na lotnisku w Kandaharze wylądowały 3 samoloty wielozadaniowe Rafale C z eskadry myśliwskiej EC 1/7 Provence Armee de l'Air (francuskich Wojsk Lotniczych). Zastąpiły w służbie 3 z 6 Mirage 2000D z EC 2/3 Champagne.

Jednostka, z której pochodzą Rafale na co dzień stacjonuje w bazie lotniczej BA 113 Commandant Antoine de Saint Exupéry w Saint Dizier.

Rafale zastąpiły w służbie trzy z sześciu Mirage 2000D ze składu EC 2/3 Champagne, które zostały przebazowane do Kandaharu 4 października ub.r. W trakcie pobytu w Afganistanie Mirage wykonały 393 misje o łącznym czasie 1213 godzin. Ich zadaniem było bezpośrednie wsparcie z powietrza jednostek wojsk lądowych ISAF.

Poprzednio Rafale operowały nad terytorium Afganistanu w 2007. Francuzi wysłali wówczas trzy Rafale B z EC 1/7. Ich działania wspierały trzy Rafale M w wersji F2 i dziewięć w wersji F1, przystosowane tylko do zwalczania celów powietrznych, należące do Aeronautique Navale (lotnictwa marynarki wojennej) i bazujące na pokładzie lotniskowca Charles de Gaulle.

Zdjęcia: Sirpa Air


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.