Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

KRI Nagapasa w linii

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 09 sierpnia 2017

Marynarka wojenna Indonezji przyjęła do służby okręt podwodny KRI Nagapasa, typ 209/1400.

Dostawa KRI Nagapasa opóźniła się o cztery miesiące. Według źródeł powołujących się na DSME przyczyną opóźnień były dodatkowe prace stoczniowe, które należało wykonać po zakończeniu testów morskich okrętu / Zdjęcie: MO Indonezji

W południowokoreańskim Okpo-dong odbyła się ceremonia odbioru i przyjęcia do służby pierwszego indonezyjskiego okrętu podwodnego typ 209/1400, KRI Nagapasa (403). W najbliższych tygodniach jednostka powinna przejść do nowego portu macierzystego, mieszczącego się w bazie marynarki wojennej Indonezji w Palu na wyspie Celebes.

KRI Nagapasa jest pierwszym z trzech okrętów podwodnych typ 209/1400 zamówionych przez Indonezję w grudniu 2011. Zgodnie z postanowieniami umowy, której wartość wynosi ok. 1,1 mld USD (3,9 mld zł), pierwsze dwie jednostki zbuduje południowokoreańska grupa Daewoo Shipbuilding and Marine Engineering (DSME) w swojej stoczni w Okpo-dong na terenie południowej wyspy Geojedo.

Ostatni okręt ma powstać bezpośrednio w Indonezji. Południowokoreański partner dostarczy do kraju poszczególne sekcje kadłuba i wyposażenie pokładowe, które następnie zostaną zmontowane w stoczni Pt PAL Indonesia z Surabaya na wyspie Jawa.

Według obecnych planów do 2024 marynarka wojenna Indonezji ma dysponować 12 okrętami podwodnymi (Indonezja kupi dodatkowe OP, 2016-11-18). Podczas zorganizowanych w Stambule targów IDEF 2017 ujawniono, że niemieckie thyssenkrupp Marine Systems i turecka stocznia Golcük starają się zainteresować Dżakartę zakupem zmodyfikowanych OP typ 214 (IDEF 2017: TKMS prezentuje ofertę, 2017-05-09). Jak wiadomo część indonezyjskiej floty podwodnej stanowić mają jednostki miniaturowe (Miniaturowe OP dla Indonezji, 2017-01-17). 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.