Zamknij

Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

HMS Queen Elizabeth w Portsmouth

Marynarka wojenna, Strategia i polityka, Przemysł zbrojeniowy, 16 sierpnia 2017

Przyszły okręt flagowy Royal Navy, lotniskowiec HMS Queen Elizabeth, wszedł dziś rano do portu macierzystego w Portsmouth na południu Wielkiej Brytanii.

HMS Queen Elizabeth wchodzi do HMNB Portsmouth. W najbliższych miesiącach okręt przejdzie ostatnie testy morskie, które poprzedzą jego przekazanie i oficjalne przyjęcie do służby / Zdjęcie: MO Wielkiej Brytanii

W asyście holowników i na oczach tysięcy obserwatorów lotniskowiec HMS Queen Elizabeth (R08), typu Queen Elizabeth, wszedł dziś rano do portu macierzystego HMNB (Her Majesty's Naval Base) Portsmouth (HMS Queen Elizabeth w drodze do Portsmouth, 2017-08-07). Okręt dotarł na południe Wielkiej Brytanii po zakończeniu pierwszego etapu testów morskich, które prowadzono nieopodal północnych wybrzeży Szkocji (Testy morskie HMS Queen Elizabeth, 2017-06-27).

W trakcie prób oceniono funkcjonowanie podstawowych systemów pokładowych, w tym układu napędowego, urządzeń obserwacyjnych, stacji łączności, modułów nawigacji i systemów samoobrony. Przy okazji testów okręt dołączył na krótko do jednostek biorących udział wielonarodowych ćwiczeniach morskich Saxon Warrior 17, w tym amerykańskiego atomowego lotniskowca USS George H.W. Bush (CVN 77), typu Nimitz (USS George HW Bush na drodze QE, 2017-08-09).

HMS Queen Elizabeth jest pierwszym z dwóch lotniskowców typu QE budowanych dla Royal Navy. Obecnie w szkockim Rosyth trwają prace nad drugą z jednostek, przyszłym HMS Prince of Wales (R09, Kadłub HMS Prince of Wales gotowy, 2016-06-24). Za dostawę okrętów odpowiada konsorcjum Aircraft Carrier Alliance, w skład którego wchodzą: BAE Systems, Thales UK, Babcock i rząd Wielkiej Brytanii. 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.