Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Indonezja zakupi torpedy Black Shark

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 18 sierpnia 2017

Marynarka wojenna Indonezji ma pozyskać ciężkie torpedy Black Shark dla okrętów podwodnych typ 209/1400.

Ciężkie torpedy Black Shark najprawdopodobniej wejdą do uzbrojenia nowych indonezyjskich OP / Zdjęcie: Leonardo Company

Przedstawiciele ministerstwa obrony Indonezji mieli poinformować o zamiarze zakupu cieżkich torped Black Shark od włoskiego koncenru Leonardo. Według niektórych źródeł nowe uzbrojenie może zostać pozyskane do końca br.

Torpedy Black Shark miałyby wejść do uzbrojenia nowych okrętów podwodnych typ 209/1400, które indonezyjska marynarka wojenna zakupiła w Republice Korei. W sierpniu Indonezja odebrała i przyjęła do służby pierwszą z jednostek, KRI Nagapasa (403, KRI Nagapasa w linii, 2017-08-09).

Okręty zamówiono w 2011. Zgodnie z postanowieniami umowy, której wartość wynosi ok. 1,1 mld USD (3,9 mld zł), pierwsze dwie jednostki zbuduje południowokoreańska grupa Daewoo Shipbuilding and Marine Engineering (DSME) w swojej stoczni w Okpo-dong na terenie południowej wyspy Geojedo. Ostatnia ma powstać bezpośrednio w Indonezji. DSME ma dostarczyć do kraju poszczególne sekcje kadłuba i wyposażenie pokładowe, które następnie zostaną zmontowane w stoczni Pt PAL Indonesia z Surabaya na wyspie Jawa. 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.