Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Kolizja USS John S. McCain

Marynarka wojenna, Strategia i polityka, 21 sierpnia 2017

Amerykański niszczyciel rakietowy USS John S. McCain zderzył się ze zbiornikowcem paliwowym na wschód od Singapuru i Cieśniny Malakka.

Na zdjęciu opublikowanym przez marynarkę wojenną Malezji, której jednostki również uczestniczą w akcji poszukiwania zaginionych członków załogi USS John S. McCain, dostrzec można wgniecenie w kadłubie niszczyciela od strony lewej burty / Zdjęcie: MO Malezji

Kierujący się do Changi Naval Base w Singapurze niszczyciel rakietowy USS John S. McCain (DDG 56), typu Arleigh Burke z niewyjaśnionych przyczyn zderzył się z idącym pod banderą Liberii zbiornikowcem Alnic MC (ChRL krytykuje prowokację USN, 2017-08-11). Incydent zgłoszono ok. 05:24 czasu lokalnego. W chwili zdarzenia obie jednostki znajdowały się na wschód od Singapuru i Cieśniny Malakka.

Wskutek zdarzenia rannych zostało pięciu członków załogi USS John S. McCain. Czworo z nich przetransportowano drogą powietrzną do szpitala w Singapurze. Wciąż nieznany jest los dziesięciu marynarzy, których uznaje się za zaginionych. W ich poszukiwania zaangażowano m.in. singapurskie okręty patrolowe RSS Resilience (82) i RSS Gallant (97), typu Fearless, a także statki powietrzne operujące z pokładu amerykańskiego śmigłowcowca USS America (LHA 6), typu America (Testy przeciwlotnicze USS America, 2017-04-13).

W wyniku zderzenia z Alnic MC uszkodzona została tylna część kadłuba niszczyciela od strony lewej burty. Okręt zmierza do bazy w Changi o własnych siłach, jednak towarzyszą mu holowniki. Dopiero po wejściu do portu będzie można dokonać dokładnej oceny skali zniszczeń.

Warto podkreślić, że USS John S. McCain jest drugim z operujących na Pacyfiku amerykańskich niszczycieli rakietowych typu Arleigh Burke, który w ostatnim czasie został uszkodzony wskutek kolizji na morzu. W połowie czerwca nieopodal wybrzeży Japonii inna z jednostek tego typoszeregu, USS Fitzgerald (DDG 62), zderzyła się z idącym pod filipińską banderą kontenerowcem ACX Crystal. Wskutek kolizji zginęło siedmiu członków załogi, a sam okręt został poważnie uszkodzony (USS Fitzgerald w suchym doku, 2017-07-11). 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra