Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Produkcja L-15 na Ukrainie?

Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, Lotnictwo wojskowe, 17 stycznia 2009

Ukraina i ChRL prowadzą rozmowy o wspólnej realizacji programu budowy naddźwiękowego samolotu szkolno-treningowego L-15. Jeśli ukraińskie wojska lotnicze zakupią te samoloty, będą one produkowane na Ukrainie.

Prototypy L-15 są napędzane ukraińskimi silnikami DW-2 z OKB Progress, a w seryjnych samolotach mają być montowane AI-222K-25F produkowane przez Motor Sicz. Według przebywającego w ChRL ministra obrony Ukrainy, Jurija Jechanurowa, to dobra podstawa do dalszej współpracy. Wspólnie produkowane samoloty mogłyby być także eksportowane na rynki trzecie.

Innymi perspektywicznymi programami chińsko-ukraińskimi mogą stać się remonty i modernizacja rosyjskich śmigłowców rodziny Mi, wsparcie projektowania samolotu ARJ-45, szkolenie chińskich specjalistów zajmujących się remontami silników do samolotów Su-27, dostawy radiolokatorów i systemów łączności, remonty kompleksów przeciwlotniczych oraz dostawy silników do chińskich samolotów załogowych i bezpilotowców. W bieżącym roku (w maju lub czerwcu) w Kijowie odbędzie się 5. posiedzenie mieszanej komisji ds. współpracy przemysłowo-wojskowej, która zdecyduje o kierunkach współpracy.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.