Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Kontrakty na LRSO

Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, Lotnictwo wojskowe, 25 sierpnia 2017

Pentagon przyznał 2 kontrakty na opracowanie nowych pocisków manewrujących, zdolnych do przenoszenia głowic nuklearnych (Long-Range Standoff, LRSO), które zastąpią eksploatowane od ponad 30 lat AGM-86B. Początkowo zakładano, że okres ich trwałości użytkowej wynosić ma 10 lat.

LRSO zastąpi w służbie eksploatowane od ponad 30 lat pociski manewrujące AGM-86B / Zdjęcie: US Air Force

Lockheed Martin i Raytheon otrzymały po ok. 900 mln USD (3,25 mld zł) na ich opracowanie i zademonstrowanie. Następnym etapem będzie wybór, w 2022, jednego z w/w przedsiębiorstw jako producenta i dostawcy uzbrojenia dla US Air Force. LRSO ma wejść do eksploatacji pod koniec następnej dekady. Do jego przenoszenia przystosowane będą bombowce B-52H Stratofortress (na zdjęciu), B-2 Spirit (B-2A znów nad Libią, 2017-01-20) i B-21 Raider (Nadano nazwę B-21 , 2016-09-20). 

To uzbrojenie zmodernizuje element lotniczy nuklearnej triady. Odstraszanie jest skuteczne, jeśli przeciwnicy wiedzą, że możemy zagrozić rzeczom, które oni cenią. LRSO zwiększy naszą zdolność do tego – powiedziała sekretarz US Air Force Heather Wilson.

LRSO będzie niezawodnym, dalekosiężnym i absolutnie niezbędnym elementem triady nuklearnej. LRSO zapewni, że pomimo rozwijających się zagrożeń nasze bombowce nadal będą zdolne do zwalczania celów o szczególnym znaczeniu, w tym także celów bronionych przez środki bojowe mogące utrudnić dostęp do teatru działań – dodał dowódca Air Force Global Strike Command gen. Robin Rand.

Kontrakty na LRSO to kolejny krok w modernizacji amerykańskiego arsenału nosicieli broni nuklearnej.Kilka dni temu podpisano umowy dotyczące opracowania nowych naziemnych środków odstraszania nuklearnego (Ground Based Strategic Deterrent, GBSD), które zastąpią międzykontynentalne pociski balistyczne LGM-30 Minuteman III (Kontrakty na następcę Minutemana, 2017-08-22).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.