Zamknij

Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Opublikowano listę ofiar wypadku DDG 56

Marynarka wojenna, Strategia i polityka, 28 sierpnia 2017

US Navy potwierdziła śmierć dziesięciu członków załogi niszczyciela rakietowego USS John S. McCain, który przed tygodniem uczestniczył w kolizji na morzu.

W wyniku kolizji ze zbiornikowcem Alnic MC uszkodzony został kadłub USS John S. McCain od strony lewej burty. Zniszczone i zalane zostały pomieszczenia okrętu, w tym kajuty. Wskutek wypadku zginęło dziesięciu członków załogi / Zdjęcie: USN

Zespoły nurków US Navy i Korpusu Piechoty Morskiej USA (USCM) zakończyły wydobywanie ciał marynarzy z zalanych pomieszczeń niszczyciela rakietowego USS John S. McCain (DDG 56), typu Arleigh Burke, który przed tygodniem uczestniczył w wypadku na morzu, do którego doszło na wschód od Cieśniny Malakka i Singapuru (Znaleziono ciała marynarzy USS John S. McCain, 2017-08-23). Opublikowano już listę ofiar zdarzenia.

W poniedziałkowym wypadku śmierć ponieśli: Electronics Technician 1st Class Charles, Nathan Findley (31 lat) z Amazonii w Missouri, Interior Communications Electrician 1st Class, Abraham Lopez (39 l.) z El Paso w Texasie, Electronics Technician 2nd Class, Kevin Sayer Bushell (26 l.) z Gaithersburgu w Maryland, Electronics Technician 2nd Class, Jacob Daniel Drake (21 l.) z from Cable w Ohio, Information Systems Technician 2nd Class, Timothy Thomas Eckels Jr. (23 l.) z from Manchesteru w Maryland, Information Systems Technician 2nd Class, Corey George Ingram (28 l.) z from Poughkeepsie w Nowym Jorku, Electronics Technician 3rd Class, Dustin Louis Doyon (26 l.) z Suffield w Connecticut, Electronics Technician 3rd Class, John Henry Hoagland III (20 l.) z Killeen w Texasie, Interior Communications Electrician 3rd Class, Logan Stephen Palmer (23 l.) z Decatur w Illinois i Electronics Technician 3rd Class, Kenneth Aaron Smith (22 l.) z Cherry Hill w New Jersey.

21 sierpnia USS John S. McCain zderzył się z idącym pod banderą Liberii zbiornikowcem Alnic MC (Kolizja USS John S. McCain, 2017-08-21). Wskutek kolizji mocno uszkodzony został kadłub jednostki od strony lewej burty. Tego samego dnia okręt o własnych siłach wszedł do bazy morskiej Changi w Singapurze, gdzie natychmiast przystąpiono do oceny zniszczeń (USS John S. McCain w Changi, 2017-08-22). 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.