Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Kanadyjczycy zluzowali Brytyjczyków

Lotnictwo wojskowe, Strategia i polityka, 30 sierpnia 2017

Kontyngent wojsk lotniczych Kanady przejął od kolegów z W. Brytanii obowiązki wsparcia obrony przestrzeni powietrznej Rumunii.

Od końca sierpnia obronę przestrzeni powietrznej Rumunii wspomogą kanadyjskie Hornety / Zdjęcie: RCAF

28 sierpnia z bazy Forţelor Aeriene Române (wojsk lotniczych Rumunii) Mihail Kogălniceanu w pobliżu Konstancy odleciały 4 wielozadaniowe samoloty bojowe Eurofighter Typhoon FGR4 ze składu 135 Ekspedycyjnego Skrzydła Lotnictwa (EAW) Royal Air Force (królewskich wojsk lotniczych Wielkiej Brytanii). W ten sposób Brytyjczycy zakończyli czteromiesięczną misję Air Policing (pk. operacja Biloxi) wykonywaną w ramach środków bezpieczeństwa NATO (Brytyjskie Typhoony w Rumunii , 2017-04-25). W jej trakcie Typhoony wykonały ponad 280 lotów szkolnych i jeden start alarmowy, w celu nadzorowania pary bombowców Tu-22 ze składu WKS FR. 

Po zakończeniu misji w Rumunii 2 Typhoony skierowały się do macierzystej bazy Coningsby, a 2 inne zostały przebazowane do Estonii na ćwiczenia mające na celu doskonalenie współdziałania ze stacjonującą tam grupą bojową British Army (wojsk lądowych), polegające m.in. na wskazywaniu celów za pomocą zasobnika Litening.

Natomiast już 20 sierpnia do bazy Mihail Kogălniceanu przybyło 135 oficerów i żołnierzy i 4 samoloty wielozadaniowe CF-188 Hornet z 409 Tactical Fighter Squadron Royal Canadian Air Force (królewskich wojsk lotniczych Kanady). 31 sierpnia Kanadyjczycy mają przejąć obowiązki ochrony przestrzeni powietrznej Rumunii. Przez następne 4 miesiące ich działania, wspierające wysiłki rumuńskich MiGów-21 LanceR, będą koordynowane przez Centrum Połączonych Operacji Lotniczych (CAOC) w hiszpańskim Torrejon.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.