Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Rosyjski test rakietowy

Strategia i polityka, 29 października 2007

29 października o 12:00 czasu moskiewskiego Rosja przeprowadziła próbę strategicznej rakiety balistycznej RS-18. Wystrzelono ją z wyrzutni na kosmodromie Bajkonur.

Sześć pozbawionych cech bojowych głowic pocisku po ponownym wejściu w atmosferę trafiło w specjalny rejon pomiarowy na poligonie Kura na Kamczatce. Zdaniem płk. Wadima Kowalowa - cytowanego przez media rosyjskie, próba miała dowieść efektywności systemu uzbrojenia, który był produkowany w latach 1975-1980. Było to odpalenie pocisku u kresu przydatności bojowej, sprawdzające ciągłość walorów operacyjnych określonej partii produkcyjnej rakiet. Ich resurs przedłużono do 31 lat.

Poprzednia próba, przedłużająca resurs do 30 lat (3-krotnie więcej niż resurs pierwotny), odbyła się 9 listopada 2006. W sumie wykonano ok. 150 doświadczalnych i treningowych startów rakiet RS-18, z których tylko 3 były nieudane.

Według publikowanych danych, Rosja dysponuje 160 rakietami RS-18 wystrzeliwanymi z wyrzutni stacjonarnych. Są one napędzane silnikami na paliwo ciekłe - napełnianym jednorazowo na cały okres eksploatacji, co było dużym postępem w stosunku do wcześniejszych rakiet. Rakiety RS-18 i RS-20 są zastępowane obecnie przez rakiety nowej generacji RS-24 na paliwo stałe. Przedłużanie resursów pozwala na wolniejsze tempo wymiany bez utraty potencjału bojowego.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.