Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

H225M dla indyjskiej Straży Wybrzeża

Przemysł lotniczy, Służby państwowe, 04 września 2017

Jak donosi Times of India, 1 września dyrektor generalny Bharatiya Thatrakshak (Straży Wybrzeża Indii) Rajendra Singh ogłosił, że finalizowane są rozmowy na temat zakupu przez dowodzoną przez niego formację 14 śmigłowców wielozadaniowych Airbus H225M Caracal.

Straż Wybrzeża Indii pozyska 14 śmigłowców H225M / Zdjęcie: Airbus

W przetargu rywalizowały H225M i Sikorsky (wchodzący w skład koncernu Lockheed Martin), proponujący S-92. Ostatecznie Airbus złożył ofertę najkorzystniejszą cenowo – dodał Rajendra Singh (Drugi S-92 dla południowokoreańskiej Straży Wybrzeża, 2017-06-29).

Do tej pory Bharatiya Thatrakshak nie używała śmigłowców do zadań obserwacyjnych i poszukiwania i ratownictwa na morzu, a jedynie samolotów Dornier Do-228. Inne formacje sił zbrojnych używają rodzimych wiropłatów ALH Dhruv i Chetak, jednak te ostatnie mają ograniczony zasięg i nie mogą być bezpieczne eksploatowane nad morzem, zwłaszcza w złych warunkach pogodowych – powiedział Rajendra Singh (Kolejne Do-228 dla Indii, 2015-02-12).

Złożyliśmy już zamówienie na 16 ALH, a także finalizujemy zakup 14 H225M, które mogą zostać zmontowane i przetestowane w Goa, gdzie Airbus planuje utworzyć centrum obsługi, i remontów. Już od roku Airbus prowadzi rozmowy ze Strażą Wybrzeża na temat dostawy tych śmigłowców – podkreślił Singh (Japońska Straż Wybrzeża zamawia kolejne H225, 2017-06-22, Kolejne H225M dla sił zbrojnych Brazylii, 2017-05-25).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.