Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Prince of Wales ochrzczony

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 09 września 2017

8 września w stoczni Babcock Marine w Rosyth w Szkocji odbyła się ceremonia chrztu drugiego brytyjskiego lotniskowca typu Queen Elizabeth – HMS Prince of Wales. Matką chrzestną okrętu została księżna Kornwalii, Camilla. Rozbiła ona o kadłub butelkę 10-letniej whisky Laphroaig.

Podczas uroczystości chrztu HMS Prince of Wales w Rosyth / Zdjęcie: forces.net

Budową dwóch dużych lotniskowców Queen Elizabeth i Prince of Wales w ramach programu CVF zajmuje się konsorcjum Aircraft Carrier Alliance. W jego skład wchodzi Thales (projektant), BAE Systems Surface Ships, A&P Group, Cammell Laird i Вabcock Marine. Stocznia, w której powstaje Prince of Wales, to dawna wojskowa Rosyth Dockyard, sprywatyzowana w 1997.

Budowę HMS Prince of Wales rozpoczęto w maju 2011. Na 2019 zaplanowano rozpoczęcie jego prób morskich. Pierwszy z nowych brytyjskich lotniskowców – HMS Queen Elizabeth został ochrzczony 4 lipca 2014. Jego testy morskie rozpoczęły się 26 czerwca 2017 (HMS Queen Elizabeth w Portsmouth, 2017-08-16).

HMS Prince of Wales jest ósmym brytyjskim okrętem noszącym taką nazwę. Pierwszy został zwodowany w 1693. Po zatopieniu pancernika Prince of Wales przez lotnictwo japońskie 10 grudnia 1941, na wiele lat zrezygnowano z używania tej nazwy (Kadłub HMS Prince of Wales gotowy, 2016-06-24).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.