Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Algieria kupiła Terminatory-2

Przemysł zbrojeniowy, Wojska lądowe, 09 września 2017

Algierski portal Menadefense poinformował, że w pierwszym kwartale 2018 rozpoczną się dostawy rosyjskich bojowych wozów wsparcia BMPT-72 Terminator-2. Dostawy mają potrwać do końca 2019. Zamówienie dotyczy ponad 300 pojazdów, a kontrakt został zawarty w 2016.

BMPT-72 Terminator-2 jest uzbrojony w dwa działka automatyczne 2A42 kal. 30 mm, jeden km PKTM kal. 7,62 mm i ppk 9M120-1 w czterech wyrzutniach / Zdjęcie: Uralwagonzawod

Według Menadefense i portali rosyjskich, Algierczycy testowali Terminatory jeszcze w 2013, na górskim poligonie Hassi Bahbah. Po testach postanowili wzmocnić nimi swoje jednostki pancerne, w tym te uzbrojone w kupowane w Rosji czołgi T-90SA. Zażądali więc zunifikowania podwozi BMPT-72 z tymi wozami.

Algieria kupiła BMPT-72 w wersji Terminator-2. Są one lżejsze niż Terminatory w pierwotnej wersji. Mają też mniej liczną załogę – 3 żołnierzy zamiast 4. Terminatory mają zastąpić przeciwlotnicze ZSU Szyłka i dopancerzone Land Rovery z pociskami przeciwpancernymi Kornet-E. Producentem BMPT-2 jest Uralwagonzawod.

Co ciekawe, przedstawiciele MO FR twierdzą, że wśród krajów zainteresowanych Terminatorami jest Izrael. Wcześniej informowano o możliwej sprzedaży wozów tego typu Syrii, na terenie której były one już używane przez Rosjan wspierających rząd w walce z rebeliantami.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.