Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

USS John S. McCain do Yokosuki

Marynarka wojenna, Strategia i polityka, 11 września 2017

US Navy zamierza przetransportować do Yokosuki niszczyciel rakietowy USS John S. McCain, który został uszkodzony wskutek kolizji na morzu.

Przetransportowanie USS John S. McCain do Yokosuki, gdzie znajduje się jego port macierzysty, jest konieczne do przeprowadzenia dokładnej inspekcji okrętu po kolizji na morzu. Powrót do Japonii ma też pomóc załodze w przezwyciężeniu traumy i powrocie do regularnej służby / Zdjęcie: USN

Niszczyciel rakietowy USS John S. McCain (DDG 56), typu Arleigh Burke, najprawdopodobniej zostanie przetransportowany do Yokosuki na pokładzie statku półzanurzalnego. Zakłada się, że okręt dotrze do japońskiej bazy pod koniec września lub na początku października. W Japonii jednostka zostanie poddana dokładnej inspekcji, na podstawie której opracowany zostanie plan naprawczy.

USS John S. McCain od blisko miesiąca przebywa w singapurskiej Changi Naval Base, gdzie dotarł kilka godzin po kolizji z idącym pod banderą Liberii zbiornikowcem Alnic MC (USS John S. McCain w Changi, 2017-08-22). Do zdarzenia doszło na wschód od Singapuru i Cieśniny Malakka (Kolizja USS John S. McCain, 2017-08-21).

W wyniku kolizji poważnie uszkodzony został kadłub okrętu od strony lewej burty. Z zalanych i częściowo zniszczonych pomieszczeniach, w tym kajutach, zginęło dziesięciu członków załogi niszczyciela (Opublikowano listę ofiar wypadku DDG 56, 2017-08-28). 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.