Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Decyzja w sprawie indyjskich US-2i blisko?

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Lotnictwo wojskowe, Strategia i polityka, 12 września 2017

Według lokalnych mediów decyzja o zakupie japońskich wodnosamolotów US-2i może zostać ogłoszona podczas rozpoczynającej się jutro wizyty przywódcy Japonii w Indiach.

W najbliższych dniach władze Indii mogą podjąć ostateczną decyzję o zakupie tuzina japońskich wodnosamolotów US-2i / Zdjęcie: MO Japonii

Indyjski dziennik The Hindu poinformował, że jednym z punktów rozpoczynającej się jutro dwudniowej wizyty premiera Japonii, Shinzō Abe w Indiach może być zawarcie umowy o zakupie tuzina wodnosamolotów US-2i produkowanych przez ShinMaywa z Yokohamy. Wartość kontraktu miałaby wynieść 1,3 mld USD (4,6 mld zł).

Umowa ma zakładać, że samoloty zostaną wyprodukowane w Japonii i dostarczone do Indii w stanie zdatnym do lotu. W przyszłości władze indyjskie mają zamówić kolejną partię 18 wodnosamolotów, które będą montowane bezpośrednio w kraju odbiorcy.

Indie od lat zabiegają o zakup japońskich US-2i (Decyzja w sprawie indyjskich US-2i, 2016-11-07). Samoloty mają służyć marynarce wojennej tego państwa przede wszystkim do patrolowania morza terytorialnego i wyłącznej strefy ekonomicznej, a także prowadzenia operacji poszukiwawczo-ratowniczych, a także transportu żołnierzy i sprzętu wojskowego między bazami zlokalizowanymi w trudno dostępnych rejonach. Zakłada się, że przynajmniej część z nich zostanie rozmieszczonych na terenie archipelagu Andamanów i Nikobarów. 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.