Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

DSEI 2017: Gripen w roli agresora

Imprezy branżowe, Lotnictwo wojskowe, Przemysł lotniczy, Przemysł zbrojeniowy, 12 września 2017

Podczas rozpoczętych dziś w Londynie targów Defence and Security Equipment International (DSEI) szwedzki koncern zbrojeniowy Saab ujawnił swój najnowszy produkt – przeznaczony do szkolenia taktycznego nowy wariant wielozadaniowego samolotu bojowego Gripen, nazwany Aggressor. 

Gripen Aggressor ma służyć do szkolenia taktycznego jako przeciwnik najnowocześniejszych wielozadaniowych samolotów bojowych / Zdjęcie: Saab

Prace nad projektem prowadzone są od niemal półtora roku. Powodem opracowania Aggressora było rosnące zapotrzebowanie na usługi szkolenia taktycznego w rzeczywistym środowisku, z użyciem nowoczesnych wysokomanewrowych samolotów bojowych, dysponujących odpowiednimi zdolnościami. Aktualnie zadania te wykonują przestarzałe typy, które dawno już zniknęły ze współczesnego pola walki, a ich osiągi i wyposażenie nie pozwalają na wiernie odzwierciedlenie zdolności potencjalnych przeciwników i nie dorównują samolotom eksploatowanym obecnie, jak Eurofighter Typhoon, F-22 Raptor, F-35 Lightning II, czy Rafale (Oblot Gripena E, 2017-06-16, Postępy Centuriona , 2017-07-31, F-22 i F-35 będą stacjonować w Republice Korei?, 2017-09-04, Pierwsze Rafale C w Egipcie , 2017-07-28).

Istnieje olbrzymia różnica pomiędzy zdolnościami oferowanymi przez działające obecnie na rynku przedsiębiorstwa świadczące usługi agresorów i potrzebami, jakie pojawią się w niedalekiej przyszłości. Jeżeli chcesz trenować, jakbyś walczył, musisz dysponować przeciwnikiem mającym odpowiednie zdolności, takim jak Gripen Aggressor. Najlepsi w świecie piloci wojskowi muszą szkolić się w walce z najlepszym w świecie przeciwnikiem, którym jest Gripen Aggressor­ – podkreśla szef sprzedaży i marketingu Gripena Richard Smith (Marines ćwiczą z Hunterami, 2017-04-26, Wypadek TA-4K Draken International, 2016-08-19, Draken odbiera L-159A, 2015-10-13).

Gripen Aggressor­ został opracowany na bazie jednomiejscowego Gripena C. Opcjonalnie dostępna jest wersja dwumiejscowa (Gripen D). Jego osiągi, charakterystyki pilotażowe i wyposażenie pokładowe są analogiczne, jak w pierwowzorze. Aggressor­ nie może jednak przenosić uzbrojenia.

Saab kieruje swoją ofertę przede wszystkim do Royal Air Force (królewskich wojsk lotniczych W. Brytanii) i US Air Force (wojsk lotniczych Stanów Zjednoczonych Ameryki), które w niedługim czasie mają sformułować swoje wymagania dotyczące szkolenia taktycznego z użyciem agresorów w ramach przedsięwzięć Air Support to Defence Operational Training (ASDOT) i Adversary Air (ADAIR).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.