Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Rozwój ośrodków Thalesa

Przemysł zbrojeniowy, Przemysł lotniczy, Marynarka wojenna, 13 września 2017

Thales poinformował o inwestycji w rozwój przyszłościowych technologii dla autonomicznych i bezzałogowych statków latających i morskich dzięki zaangażowaniu w dwa centra testowo-szkoleniowe w Wielkiej Brytanii.

Inwestycje Thalesa, których łączna wartość to 7 mln GBP, przyczynią się do powstania 60 miejsc pracy w W. Brytanii / Zdjęcie: Thales

Decyzję podjęto po przeprowadzeniu ubiegłorocznych ćwiczeń Royal Navy (królewskiej marynarki wojennej W. Brytanii) Unmanned Warrior (BAE Systems na ćwiczeniach Unmanned Warrior, 2016-10-16). Wyspecjalizowane ośrodki, w których prowadzone będą prace badawczo-rozwojowe bezzałogowców przeznaczonych dla wojska i sektora cywilnego, powstaną w zachodniej części Walii i na południowym zachodzie kraju.  

Inwestycje, których łączna wartość to 7 mln GBP (33 mln zł), przyczynią się do powstania 60 miejsc pracy. Obecnie w W. Brytanii Thales i przedsiębiorstwa z powiązanego łańcucha dostaw utrzymują 500 miejsc pracy, służących do wsparcia i rozwoju obecnych oraz przyszłościowych autonomicznych i bezzałogowych statków latających i morskich.

W nowej wybudowanej kosztem 1 mln GBP (4,7 mln zł) lokalizacji w Turnchapel Wharf, w Plymouth, przez 5 lat prowadzone będą próby i szkolenia dotyczące morskich bezzałogowców, w które zaangażowanych zostanie 20 pracowników. Położony na nabrzeżu miasta ośrodek, dzięki któremu Thales wzmocni swoją rolę w rozwoju najnowocześniejszych technologii bezzałogowych i pozycję w sektorze, ułatwi dostęp do obszarów, na których przeprowadzane będą próby. Ośrodek pełnić będzie także rolę kluczowego morskiego centrum integracji, prób i oceny angielsko-francuskiego programu działań przeciwminowych.

Kluczową rolę w dalszym rozwoju bezzałogowców Thalesa odgrywać będzie podpisane z lotniskiem West Wales na 5 lat porozumienie, dotyczące kontynuacji programu dostaw bezzałogowego statku latającego Watchkeeper dla British Army (wojsk lądowych W. Brytanii). Umowa obejmuje także poszerzenie zakresu działań rozwojowych, prób i szkoleń związanych z tym bsl (Kontrakt na wsparcie Watchkeeperów, 2016-07-01). 

Thales przeznaczy 6 mln GBP (ponad 28 mln GBP) na inwestycję lotniskową w zachodniej Walii, co w najbliższych 2 latach przyczyni się do utrzymania 40 miejsc pracy w porcie lotniczym i w W. Brytanii. W ciągu ostatnich 10 lat zainwestowano już 10 mln GBP w rozwój lotniska i lokalnej gospodarki, na którym razem z Ministerstwem Obrony W. Brytanii, Thales realizuje program Watchkeeper.

Inwestycja w tych miejscach pozwala na bezpieczne przeprowadzanie prób, ocen i szkoleń autonomicznych bezzałogowców, prowadzenie innowacyjnych prac badawczo-rozwojowych i opracowywanie wymogów dla użycia ich przez użytkowników wojskowych i cywilnych. Obydwa centra odgrywać będą kluczową rolę dla przyszłości Thalesa przy rozwijaniu bezzałogowców – powiedział prezes Thalesa w W. Brytanii Victor Chavez

Zarówno w powietrzu, jak i w środowisku morskim, W. Brytania odgrywa wiodącą rolę przy opracowywaniu bezzałogowców. Wiadomość ogłoszona przez Thalesa jest jeszcze jednym tego potwierdzeniem i pokazuje także, jak ta innowacyjna technologia przyczynia się do tworzenia miejsc pracy na terenie całego kraju – dodała

Harriett Baldwin, Minister Obrony ds. Zakupów.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.